Hormonálna nerovnováha

Príspevok v téme: Hormonálna nerovnováha
zuzka*

Chcem sa spýtať, či máte niektorá skúsenosť s nejakým prírodným prípravkom na dosiahnutie hormonálnej rovnováhy? Trpím PMS, mám pred menzesom hrozne naliate a citlivé prsia, som podráždena, asi každý štrtý mesiac mi menzes mešká viac ako týždeň, všimla som si aj, že mi zmasnela pleť, robia sa mi vyrážky a začali mi rásť tmavšie chĺpky.Ak mi viete poradiť produkty na prírodnej báze, ktoré pomáhajú dať hormóny do poriadku a zmierniť PMS budem veľmi rada. HAK a synetické hormóny brať nechcem.

hormon

Hormonálna nerovnováha- jesť sóju a sójové produkty, aspoň 2 krát do týždňa, pridávať do jedla škoricu, napr. škorica + čierny čaj. Brokolica, zemiaky- magnézium denne 400mg. Pupalkový olej.
Morské riasy. Vygooglovať tieto prírodné produkty a tiež si skúsťe vygooglovať hormonálna nerovnováha.

sasanocka

pupalku zozeniete bezne u nas v lekarni,v obchodoch so zdravou vyzivou.ja som si ju kupila tiez minuly tyzden v lekarni,su to kvapky a vysli okolo 5 €.

Mimi323

V lekárni radšej nič nekupuj. A tieto veci už vôbec nie, lekárničky budú vyvalené, že čo to chceš :) Vedia predať len chemiu.

Mimi323

Zuzka, Yam sa dá objednať od Ivky (ak chceš dám ti mail), pupalku som minule kupila v DM (bola som riadne prekvapená).
Ja som brala ešte kvapky Gynex. Sú to namiešané bylinky.

macka31

Ahoj,
ja Ti teraz neradím, len, že mám podobný problém. Som na materskej, najprv po porode bolo asi dobre, teraz mám vyrážky, mastnú pleť, vlasy. A ten PMS, tak to je priam neuveriteľné. Pýtala som sa lekára, čo s tým, ale neposlal ma ani na krv, pred asi 3 rokmi som bola, mala som málo estrogénu, po liečbe bolo lepšie, teraz beriem Hak, skúšam to znovu takto. Myslím, že to môže mať súvis s tým estrogénom, skús nejaké ženské čajíky, mne to skôr pomáhalo.