Alkohol,THC,Cukrovka

diegomaradoma

ja mam odskusane glukometrom ze ak si vecer dam pol deci bieleho tvrdeho alkoholu tak rano mam zvycajne o tri jednotky nizsiu glykemiu...samozrejme zalezi od toho co som cez den robil a co som vsetko ne/pojedol ale v celku mi to tak funguje....ma to len jeden hacik...a to ze ked si rano nameram napr 10 mmol tak si poviem - do kelu preco som si vecer nedal poharik :-)))

betarko

....este ak môžem,ta dieta je naozaj zakladom aj pri prvom type diabetu...spoliehat sa len a len na inzulin praveze je dost nebezpecne...napr zjem polku cokolady (alebo celu ak som v strese)alebo dacoho ineho a dopichnem si adekvatne mnozstvo a mam to poriesene nie je celkom spravne aj ked par krat to spraviť v zivote nam to telo v pohode toleruje.
Pekny vzor zvladnutia cukrovky az do neskorej staroby bez komplikacii by mohol byt napr u diabetikov bratov Clevelandovcov :
sladkyzivot.blog.com

DirgiEx

Ta marihuana ma nejako moc netrápi ani chcel som iba vedieť čo a ako :) ale ako si napísal s tou dietou to je pre mňa ako klince do truhly budem to mať veru tažke sa ju naučiť ale keď to dokážu iný tak hádam aj ja to nejko "zbúcham" :)

betarko

marihuanu?? a to je načo dobre?leda že by si si ju pestoval sam :-)) rozmyšlaj človeče....ja z tym nemam dobre skusenosti preto to pišem.Vypiť ano,to si môžeš,ale potom za par hodin čakaj hypo,najčastejšie pride v noci,kedže pije sa skôr večer ale to všetko spoznaš tak to vyzera sam na vlastnej koži.Pivo naopak mne glykemiu stale dviha,preto mam ovela radšej obyčajny pangamin.Inač všetko je už nespočetne krat popisane na webe...stači zadať do uja gogla: cukrovka stravovanie a tak podobne...načo voziť drevo do lesa,ked je ho v lese dosť...skôr je problem inde...a to v dodržiavani diety,lebo len ťažko sa človek zbavuje železnej košele...samozrejme česť vynimkam :-)

kiki

doktori ti povedia,ze si mozes dat napr jeden stamprlik pred jedlom, alebo pohar bieleho sucheho vina, najlepsie by bolo aj to dordziavat, zo zaciatku urcite, lebo s tym este nevies zit a mozes mat hypo este v noci, ked sa zabavas, alebo na druhy den,hlavne,ked pijes tvrde. v Lubochni si este asi nebol, tak sa tam pytaj, nech ta doktor posle co najskor,tam ta vsetko naucia, postaraju sa o teba:)

DirgiEx

Mimochodom ak je tu niekto ochotný mi zo začiatku pomôcť čo sa týka stravovania,meraních hodnôt,cukor v krvi (hyper. ; hypo.) a ostatních veci.Tak mu budem vďačný.
Ďakujem
25.2.2009 - Zistenie DM 1 :(