čo je to ASLO? nejaký zapal? musi brať antibiotika

zuzic

bojko: ahoj myslela som na teba cely den. skor mas nieco so sliznicou, slezina je v bruchu:P ak ti nic nenasiel a dal lieky tak asi by mali zabrat.ak by nezabrali chod za nim este raz.naozaj si nepamatas nic co ti hovoril? aspon nejake slovo, mozno by som z toho nieco zozmolila :D

jaja_jaja

ASLO = antistreptolyzín O, t.j. protilátky proti streptolyzínu O (streptolyzín O je látka obsiahnutá v bunečnej stene streptokokov). Zvýšená hodnota ASLO nie je diagnóza, je to len laboratórne vyšetrenie, ktoré zapadajúc do mozaiky ostatných príznakov môže dotvárať klinický obraz niektorej diagnózy. Vyššia hodnota ASLO hovorí o prekonanej streptokokovej infekcii, dôležitejšia ako jeho absolútna hodnota je trend jeho niekoľkých hodnôt. Po správne preliečenej streptokokovej infekcii by mala hodnota postupne klesať. Ak tomu tak nie je, je nutné pátrať po iných možných zdrojoch chronickej streptokokovej infekcie v organizme. Do úvahy prichádzajú okrem mandlí aj devitálne - "mŕtve" zuby, chronické zápaly v prínosových dutinách, či zápaly ženských pohlavných orgánov. Diagnóza chronického zápalu podnebných mandlí (Tonsillitis chronica) sa stanovuje na základe príznakov ako: zvýšená teplota, chronická únava, bolesti kĺbov, svalov, obličkové ťažkosti, srdcové ťažkosti, zvýšené ASLO, zvýšená sedimentácia... - a po vylúčení ostatných možnýych ložísk.
Nie je dôvod dlhodobého užívania antibiotík pri zvýšenom ASLO.

bojko_

aojte :) no vo vyteri mi nic nenasli cize som cista .. nechapem .
bola som u toho krcneho a urobil mi presne to co si hovorila. njaku vatu mi picholdo nosa.. dost neprijemne a prezeral mi mandle aj kdrcne aj nosne ale na krcnych ze nic nenasiel a v nosnych.. hm ani neviem presne co tam nasiel ale ze mam nieco so slezinou ci co to .. vobec som nerozumela otmu co povedal.. predpisal mi njake lieky ale uz mi ani on ani moja lekarka dalej nic nepovedali. on ma poslal ku lekrarke aj s papierikom a ona mi ho vratila s receptom a dalej nic mozem ist domov... v podstaate som nic nevyriesila? mam tam este ist? nic mi nepovedali .. co mam robit? :(

RNG

Ano, zijem v predmesti Chicaga, a Napperville je len 20 minut autom pre mna. Takze tam obcas chodim, mam tam viacero priatelov, vcitane primatora.

RNG

ako som napisal ppm je to iste, ako mg na liter alebo kilogram. Tabulka hovori, ake silne roztoky potlacia ktoru bakteriu alebo iny mikroorganizmus.
Roztok co odporucam na pitie je 35x45 mg(kvapka) x 0,6(60 % koncentracia citricidalu vo flaskach)= 945 mg/liter vody, tj 945 ppm.
To je len priblizne cislo, ja som odhadol kvapku na 45 mg zhruba, nie su vzdy rovnake.
Na streptokoky mas v tabulkach ucinne roztoky od 20 do 60 ppm,. podla druhov streptokokov.
V krku ten roztok je nezriedeny, ale v zaludku sa rozriedi a dalej sa rozriedi do celeho tela.
Takze dosiahnut koncentraciu v celom tele vyse 60 ppm, na to clovek potrebuje davku zvysit aj na dvojnasobok.
Ale v hrdle, nose a na povrchu sliznic priamo tento roztok potlaci bez problemu streptokoky aj ine mikroby, co sa tam nachadzaju.

RNG

nuz pred 15 rokmi totiz sa menovane mesta dohodli, ze budu spolupracovat v zmysle vymien navstev, aby sa aspon cast ludi trochu zblizila v tak rozdielnych krajin. Je to podporovane vladou USA a zrejme aj mestom a krajom Nitra.
Podobne velkosti miest, poloha, 2 univerzity, riecka s nabreznym korzom atd to podporili.
Uz sa tu vymenili stovky ludi a rovnake mnoztvo ludi z Naperville bolo na navsteve v Nitre. Zo zaciatku som im musel dost vypomahat, lebo znacna cast starsich ludi nerozpravala anglicky a Slovakov v Naperville je mizivo. Dnes mladsi uz nepotrebuju nasu pomoc natolko.