zabudam jednoduche slová

Príspevok v téme: zabudam jednoduche slová
denika

mam taky problém...v poslednom čase asi ta k 1-2mesiace mi velmi tazko pridu na um jednotlive slova. A to uplne banalne: kapusta, mrkva, hlina a pod. Myslím, ze to je iba prechodne ale uz ma to znervoznuje lebo sa neviem doslova VYKOKTAT ked mam nejaku myslienku. Pripadam si hlupo. Ma niekto skusenost s niecim podobným?

fefe

Ja len, ze ta rada s tym citanim je blba.Podla mna to bude v niecom inom.Ja citam dost aj si myslim, ze je to dobra vec.Poznam vsak vela ludi co necita a neznamena to ze by teraz zabudli rozpravat.A okrem toho denika nepovedala, ze ma problem so zlozitymi vetami, ale obycajnymi slovami.

alti

Mas istotu, ze si neprekonala boreliozu? Rozne neurologicke prejavy aj takehoto druhu mozu byt spojene s neliecenou boreliozou. Viem konkretne o chvilkovej strate schopnosti pisat. Aj oneskorenou lecbou sa to relativne dobre upravilo.

brunca

asi taky pocit ze vies co chces povedat len tvoj modzog nemoze najst spravne slovo ktore chces pouzit?ani za svet si nespomenies ako sa to vola?tiez to mam uz dlhsiu dobu,navstiv lekara on ta posle na neurologiu.neboj nic na umretie,nemas nahodou problemy s chrbticou,hlavne s krcnou?

rada

DENIKA, JE TO ZNEDOSTATKU CITANIA. ZHORSUJE SA TI SLOVNA ZASOBA LEBO MALO CITAS. ODPORUCAM TI TEDA CITAT KNIHY (NIE CASOPISY, NOVINY). NAJLEPSIE NOVELY, ROMANY, KDE SU DLHSIE VETY, SUVETIA. A POTOM NA ZLEPSENIE MOZGOVEJ FUNKCIE JE VYNIKAJUCI RYBY OLEJ - TEDA ASPON 2, 3X DO TYZDNA JEDZ RYBY.PA

babenka

denika, aj mne sa to stava. pocula som,ze je to od pecene.vraj ked je chora,tak clovek nevie pomenovat obycajne veci,ktore dennodenne pouziva, pozna od detstva a aj tak si nie a nie spomenut.ja som jedla moc cokolky, preto aj ine problemy...ale uz to riesim.a mozno aj stres alebo depresia.popremyslaj,ci nemoze byt nieco z toho.

tapka

jasne.alebosa ma niekto nieco pyta a ja rozmyslam ze co to hovori..............??proste sa snazim ze to co hovori tak som cxvilu vyvalena a podom mi to dojde.to je v pohode