dilema - liečenie versus zamestnanie

Príspevok v téme: dilema - liečenie versus zamestnanie
silvus

Ahojte, raz som už o niečom takomto písala, a znova stojím pred dilemou - ísť sa liečiť alebo si udržať zamestnanie? S tým zamestnaním je to tak - veľmi veľa vynechávam, som na PN-ke a chodím k lekárom, a preto sa bojím, že keby som zasa išla napr. na tri mesiace do nemocnice, že ma vyhodia, veď kto už potrebuje takého zamestnanca, čo je viac doma chorý ako v práci? A ešte teraz, keď je tá finančná kríza a všade sa vo veľkom prepúšťa...Ja trpím PPP už 12 rokov, najprv anorexia a potom bulímia...už som sa dostala do takého chronického štádia, že vyvrátim všetko, aj tekutiny, nič v sebe neudržím, doma vraciam potajomky, ale všetci o tom aj tak vedia, ale nevedia, do akých rozmerov už moja choroba prerástla a dokonca vraciam aj v práci, keď niečo zjem, trebárs aj len jablko, idem na WC a vyvrátim to ...mne už stačí len sa nahnúť nad misu a už to všetko ide von, nemusím si ani dávať do krku prsty...vidím, že takto sa raz zničím úplne, už to asi nebude dlho trvať...ale ja si chcem zachrániť život! Chcem žiť ako pred tým! Ale sama od seba to nedokážem, v nemocnici by ma aspoň kontrolovali a nemala by som možnosť vracať...Lenže mama so sestrou hovoria, aby som zostala v práci (ale oni nevedia, že ja už vraciam niekoľkokrát do dňa a nemusím sa ani prejesť ako voľakedy), a ja mám teraz dilemu...Prosím, som strašne zúfalá, pomôže mi každý váš názor. Ďakujem

jojo19

pred 5 mesiacmi som mala tu istu dilemu, trpela som tym trosku dlhsie ako Ty a presne rovnaky problem mozno o cosi horsi. Bolo to tak zle ze som sa ocitla v nemocnici, po lieceni som spat aj v praci aj v zivote. A ver mi ten pocit znova zit po tolkych rokoch stoji za to.Chod si za tym co chces. Ver mi robota Ta pocka...

[zruseny12]

no,tak ci tak dlho v praci nebudes,ked budes mat take problemi...
v prvom rade si myslim,ze by si sa mala vyliecit,a pracu si najdes...az budes zdrava...

AK STRATIS ZDRAVIE,POTOM NEBUDES MAT ANI PRACU ANI ZDRAVIE A VER MI NIE JE TO NIC PRIJEMNE...
PRACA SA DA NAJST KEDYKOLVEK,ALE ZDRAVIE NA ULICI ANI NIKDE NENAJDES...

VELA STASTIA V LIECENI...

kvietok13

Myslim ze praca by ti bola potom nanic, keby kvoli tomu prides o zivot... toto uz je dost vazne, takze mas plus ze to chces sama riesit.. uprednostni svoje zdravie.. neboj, pracu si najdes aj potom...hlavne budes zdrava a budes plna sily... drzim palce

muc

co je pre teba prijatelnejsie: ostat v praci a znicit sa uplne, az mozes prist aj o zivot, alebo prist o pracu, ale liecit sa a nasledne najst si znova zamestnanie a zit plnhodnotny zivot....?