ortorexia

Príspevok v téme: ortorexia
lady5

ahojte.moj problem je prave ortorexia t.j.posadnutost zdravym stravovanim....nedam nic do seba co ma vela tukov cukrov alebo emulgatorov. nejem maso sladke vyprazane a pod..mojou stravou su ovocie zelenina nizkotucne syry jogurty tmave pecivo sem tam cestoviny ryza al zemiaky.pijem len vodu mineralku alebo caje...zacalo to ked som mamla 12 bola som tucna a chcela som schudnut.za dva mesiace som dala dole nejakych 12 kg.odvtedy to ide dole vodou...a teraz mam 17..ked zjem viac ako by som mala mam strasne vycitky a hned si naordinujem nejaku dietu.chcem jest normalne ale bojim sa ze priberiem.vysku mam 176 a vahu 58 kg...neviem co mam robit...

majka224

pekne pekne..skus pomaly pridavat do jedalnicka nove jedla ...aspon v malom mnozstve aby si organizmus zvykol aj na ine lebo potom ked zacnes jest normalne tak priberies a to ako citam nechces

lady.5

baby ja viem ze by som mala jest vsetko aj cukry aj tuky ale v malom mnozstve ale ja to proste nedokazem.bojim sa nieco take zjest aby som nahodou nepribrala to je ten problem....viem ze raz s tym budem musiet skoncit ale neviem ako ...ja sa k tomu neprinutim radsej budem cely zivot len na zelenine ako byt tucna

lady.5

otazka......tak napriklad dnes som zatial zjedla dva nizkotucne jogurty cerealny rozok s cottage syrom a zeleninou tri jablka a pomaranc.k tomu liter zeleneho caju.a uz asi viac ani nezjem.budem len pit..........vcera tri biele jogurty dusenu ryzu so zeleninou, vela ovocia + nejake 3 litre tekutin...a takto podobne je to kazdy den

nikus

Ahoj, Lady5-neviem, či sa dá tvoj problém nazvať ,,len,, ortorexia, ale myslím, že ani nezáleží tak na názve problému. Medzi jednotl. dg vrámci 3p sú neostré hranice. Mala by si si dať pozor,aby si si ešte viac nezúžila jedálniček, až skončíš len na pár typoch jedál. A je diskutabilné, čo je zdravé a čo ,,zlé,,.Nech už čítaš akékoľvek články o zdravej výžive, najlepšie je jesť pestro,pravidelne, všetko s mierou- to by ti povedal aj odborník. Tvoja mama určite nedáva do jedla litre oleja...a len ,,hnusy,,Olej obsahuje mimochodom aj prospešné látky. Nie je dobré jesť len ,,beztukovú,, stravu- niektoré vitamíny-A,D,E,K sú rozpustné a nevstrebávajú sa bez tukou.,, Ublížiť si,,-s tým čo zješ je dosť naivná predstava..
Skôr hľadaj na sebe pozitíva, prečo ťa napr. ľudia majú radi... ako sa zaoberať a obávať priberania. Určite im na tebe nezáleží preto, lebo o seba tak ,,dbáš,,..

spiralka

na svoju vysku si velmi chuducka podla mna. ja tiez nechem za zaidnych okolnosti pribrat ani gram takze ta chapem je to strasne tazke no podla mna to nieje ortorexia ale anorexia lebo ortorexiou sa to zacina a ty si v tom uz 4 roky a to nieje zdrave stravovanie a pozor lebo s takym strravovanim mozes vydrzat urcity cas mzno rok aj dlsie ako ty hovoris 4roky co je podla mna velmi dlha doba lenze raz sa v tebe nieco zlomi ty si to teraz nepripustatas ale ver raz to pride a zacnes mat chut na mastne sladke a potom zacnes rychlo priberat takze radsej jest vsetko mensich davkach.

lady.5

ja viem mozem byt rada ze sa ovladam a nejem nic nezdrave.vazne nic..sladkost som nejdela asi 4 roky..ale aj tak...robim to preto lebo som si na to zvykla ked som chudla a este stale chcem schudnut...ked sa nahodou prejem snazim sa to vyvratit alebo idem hned behat alebo cvicit....ale paradox je v tom ze nedokazem hladovat...zacarovany kruh

mira

Dievčence, vy píšete skôr o ppp a chudnutí. Zdravá strava nie sú syry a jogurty, plno ovocia.
Zo zdravej stravy nemôžete mať ppp. Ani stres že priberáte. Ani pocit, že ste príliš tučné alebo chudé.

Zdravá strava v súlade s prírodou vám musí priniesť uspokojenie a pocit harmónie, šťastia a sviežosti.

jankag

ahoj.aj ja som tym posadnuta a ked zjem nieco co mam zakazane(v hlave)a mam na to chut tak sa poriadne dozeriem a nasledne to vyvraciam.a na druhy den zacnem odznova...a stale dokola.tak daj si pozor aby si aj ty tak nedopadla,lebo tiez som vydrzala urcitu dobu len na ryzi a jablkach,az jedneho dna som ochutnala kolacik a sa to spustilo a neviem to viac zastavit

lady5

ja viem to by bolo to najlepsie ale ja to proste nedokazem...hnusi sa mi to ked vidim mamu ako vari a kyda vsade len olej a same hnusy.radsej si navarim sama..a zdravo.nechcem pribrat prave naopak..som tym uplne pohltena na nic ine ani nemyslim len na to co zajtra zjem aby som si tym nahodou neublizila.teraz je tu uz lepsie asi tak rok dozadu som uz bola na hranici anorexie to som vazila len nejakych 50 kg vyzerala som fakt hrozne uvedomila som si to a zacala som jest normalnejsie ale zasa som pribrala a teraz sa snazim opät to zhodit.staci mi nejakych 55 kg ale uz to nejde dole.asi som vazne sibnuta