folikulitida

Príspevok v téme: folikulitida
jubile

mam take cervene vyrazky na vnutornej strane litok, skratka chlp mi nevyrastie von z koze ale sa kruuti pod nou a to miesto sa mi zapali, mam takych na nohach vela a nevyzera to pekne. kozna lekarka mi povedala, ze proti tomu nic nie je a ze to vylieci more a slnko, pri mori som bola, ale nic sa nestalo, co mam robit?

tomasxxx

Ja mám folikulitídu vlasovej časti...mám hnisavé vyrážky,počiatočne som to mal z mononukleózy a mysleli,že mi to prejde keď monon. sa vylieči,ale žial. Už to mám asi 4 rok a nič.. Ako pozerám tak si neviete dať rady už len s predchádzajúcou problematikou,takže ani neočakávam úspech u tohto.

znelka

z vlastnej skusenosti odporucam po holeni, najlepsie vcer pred spanim, pouzit detsky zasyp s azulenom. zial uplne sa zapalenym chlpkom vyhnut neda, ale aspon obmedzit ich vyskyt a bolestivost...

b.unke.r

Čaaav :) mojím problémom je tiež folikulitída na nohách, neviem si s tým rady a zatým som ani nikoho takého nenašla, kto by mi s tým pomohol. Pravidelne už skoro rok chodím ku kožnej lekárke, ale ani tá mi s tým bohvieako nepomáha. Zmeniť, obmedziť, prípadne úplne vylúčiť holenie, čo nehrozí, dezinfikovať, premasťovať, nedráždiť, nosiť voľné oblečenie, slniť sa a bla bla ..to sú jej rady, ktoré možno myslí dobre, ale stále a stále dokola to počúvať, ehm, no nič nezaberá a ja si už vážne neviem rady. Vôbec to nevyzerá esteticky, práve naopak, najradšej by som sa toho čo najskôr zbavila už konečne, aj keď síce už aj pochybujem, že sa takej chvíííle dočkáááám .. Help me !! :D

evik

este sa odporuca aj dezinfekcia 2%salicylovym liehom (dostat v lekarni) a pouzivanie dezinfekcneho mydla. a ja radim ineho dermatologa. drzim palce

syma

niekedy mava pozitivny efekt olej z cajovnika, ktory sa pre svoje silne prirodne antispeticke [dezinfekcne] vlastnosti moze pouzit aj na tento problem
drzim paste, aby to zabralo