38-ročný a ja

Vivien

Ahoj Niki! Ja už som chodila s 37-ročným, ale vtedy som sa moc nezamýšľala nad tým, či je to správne. Mal kopu prachov, každý deň mi dobíjal kredit, všetci mi ho závideli. Odišiel však na Jamajku a ja som ostala sama. Každý deň mi volal a písali sme si maily. Stretla som však človeka, s ktorým som sa síce už dávnejšie poznala, ale nikdy sme sa spolu nerozprávali.Zaľúbili sme sa do seba a začali sme spolu chodiť. Toho 37-ročného som však za žiadnu cenu nechcela stratiť. Ťaháme to už na 15. mesiac a on sa mi hrozne sprotivil. Neviem si predstaviť, že by som sa s ním mala niekedy stretnúť. Pri pomyslení je mi na vracanie. Ver mi Nikuška, aj ja som mala 15 rokov a nechcela som ho vyhodiť z hlavy. Keď s ním ostaneš, skôr či neskôr sa s ním určite rozídeš, lebo určite nájdeš seberovnejšieho človeka.Chalan, s ktorým ešte stále chodím je odo mňa starší o 9 rokov, ale som si istá, že je to láska s veľkým L.
Veľa šťastia, nech nájdeš toho pravého!

peporiosus

----nerob to---je to Grek-ina mentalita--snad ma pochopis ,ako to myslim----vari u nas nie je dost muzov co maju dobre srdiecko????

jatyon

a ked je rozdiel medzi partnermi takych 2 - 5 rokov,
tak je to riziko mensie ???
.
.
podla rozvodovosti na Slovensku ... zda sa, ze ani NIE.

Vlado M.

Aj keď to je vážna téma, otočím to na srandu...
Sobášny obrad. On 50,ona 20.
Na otázku:beriete si...On, po dlhom mlčaní odpovedá - NIE...
Prečo????

Uvedomte si...ja 50,ona 20.
O 10 r.ja60,ona 30,
o 20 r.ja 70,ona 40,
o 30 ja 80 a ona 50
...co ja budem s takou starou babou robiť ???

Ale vážne... Je to o vzťahu, o citoch, o úcte... V neposlednom rade aj o fyzične, mentalite, ale aj o náhľade na spolužitie, jeho hĺbke, obsahu... Trvalý-navždy - manželský zväzok - v rozdiele veku viac ako 10-(15r.???) je vždy kritický, vyžaduje nesmierne,neskutočné obete...Ale ak ide o čistú, skutočnú lásku... čert vie...

xxx

Vidim, ze nie som sama...Nazory sa rôznia a tak chcem pridat aj môj postreh...Vekovy rozdiel a ina mentalita resp. narodnosť sú typy vzťahov, ktore budú vždy vyvolavať diskusie alebo prinajmenšom podozrenia typu: Prečo je vlastne s nim, s takym \"ujom\" starym...Je s nim len pre prachy...alebo A čože jej ti slovaci nie su dobri, fajnovke?... apod...Pravdou však je, že podstatne je to, čo človek citi a aj keby sa daný vzťah mal skôr či neskôr skončit, je zbytočne radiť...Podľa mn su veci, ktore sa týkaju len tých dvoch ľudi a najpodstatnejšie je to, čo k sebe citia, či sa dokážu navzájom rešpektovať a prípade konštruktívne riešiť problémy a prijať kompromisy...
Je mi jasné, že vekový rozdiel je často spojený aj s inými názormi, záujmami, s rozličným temperamentom, ale...Laska je vraj mocna čarodejka...A prekoná všetko...Alebo len v rozprávkach..?:-)
Prajem všetkým všetko dobre!
S pozdravom
Ali

psssst!

ja si myslim,ze ak to medzi dvomi klape,su stastni,ze su spolu,tesia sa na seba kazdy den,tak vekovy rozdiel potom nie je problem.ved kolko je ludi,co maju bud starsiu priatelku,alebo opacne...
ja mam priatela o 4.r.starsieho a je mi s nim velmi dobre,mladsi ma nikdy nepritahovali,ale to je vec nazoru.co sa tyka toho vztahu s cudzincom,do toho by som asi nesla.naco.ved kolko mame peknych slovenskych muzov.ale poznam baby,kt.sa zamiluju len do cudzinca,asi z toho dovodu,ze nie su este "vybujacene".ale nic proti,kazdy ma pravo na lasku,ved na to sme tu!

Febo

Niky dobre si zváž čo urobíš ale hlavne si zvoľ či budeš s ním žiť v Grécku alebo na &Slovensku.Spolužitie v Grécku je pre našinca a najmä ženu dosť zložité,všetky radosti z lásky veľmi rýchlo vyprchajú ak žijú jeho rodičia a najmä mamka.V grécku má rozhodujúci hlas vo všetkých rodinných činnostiach.Sú nábožensky založení a silno prevláda Ortodoxná grékokatolícka cirkev- je zlučiteľná s našou katolíckou a v prípade sobáša nie sú problémy.V Grécku je neplatný civilný sobáš!!!!!ani kby si sa zosobášila na Obecnom úrade na Slovensku.Uznávajú len sobáš uzavretý v Grécku v kostole (cirkevný).Ak sa ti narodí prvý syn - musí mať meno po manželovom otcovi- to je tradícia z ktorej nie sú ochotní ustúpiť.Práve v takýchto prípadoch si nevestičky často skočia do vlasov s o svokrovcami a často sa na dlhšiu dobu odpíšu.Niekedy to pripadá ako keby gréci čakali až im nevesta porodí chlapca (oni vravia - kráľa)a o nevestu teda matku vnuka stratia záujem a snažia sa rozhodovať vo výchove.Takže veľmi dobre zvažuj než sa rozhodneš.Ak sa rozhodneš pre život tam zober si aj vedierko na slzy.A ešte jedna dôležitá maličkosť:Pri sobáši trvaj na tom aby si mala priezvisko po grékovi a urob si predmanželskú zmluvu!!!!!!!!! tieto riadky ber veľmi vážne, lebo až raz by si chcela s dieťaťom sa vrátiť na slovensko nemusí sa Ti to podariť.V týchto veciach sú neoblomní, ber to tak že je to - BALKÁN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Píšem ti to preto,že určité veci podcenila aj moja dcéra lebo bola zaľúbená a teraz má oči pre plač.