Neustale myslim na jedlo

Príspevok v téme: Neustale myslim na jedlo
zia beast

Mam tento problem. Prenasleduje ma to vo dne aj v noci (niekedy sa mi sniva, ze jem), stale musim mysliet na to co kedy zjem alebo keby som mohla jest kolko chcem, co by som zjedla a na com mam chut atd. Neviem co mam proti tomu robit, ako sa mam zbavit tychto myslienok??!!! Chcela by som zhodit takych 5 kg, co ani nie je vela, ale stale som v jednom kole. Schudnem kilo mozno 1,5 kg uz sa zacnem tesit, ze to pomaly pojde a potom buum zasa nic, vsetko je spat, som z toho nervozna, nestastna, nahnevane, ze by som chcela jest a nemozem. Rano vstanem uz myslim na to co budem ranajkovat, este ani nedoranajkujem a uz myslim na to co budem obedovat a takto to ide zakazdym. proste myslim stale na to co by som jedla. u mna neplati to, ze jeme preto aby sme zili, ale presny opak ja zijem aby som jedla. chcela by som nejaku radu, co by ma mohlo viac tesit ako jedenie a aby som rano vstavala s myslienkou co ma pekne dnes caka a nie s myslienkou, ako sa najlepsie nazrat!!!!!mam pocit, ze by som mohla jest az do prasknutia. je tu niekto, kto ma ten isty problem alebo som len ja taky nenasytny pazravec????nie som tucna, nemam nadvahu, ja len potrebujem zhodit tukove vankusiky aby som bola sama so sebou spokojna, lenze neviem ako prestat mysliet na jedlo....

matto.

ja som takto tiez bol jeden cas,je to "chorobná žravosť" je to ako uz o spominanej vôle . schudol som 20 kg a odvtedy nemavam take chute na jedlo . jem kazde 3 hodiny 5x za den ,necitim nikdy ,ze som hladny alebo mam potrebu jest. naozaj je to o tom ,ze ci chcem schudnut alebo nie . Skus jest kazde 3 hodiny,dodrziavaj pitny rezim a prejde ta to.

rebeka4587

Podla mna to je vsetko hlavne o pevnej vole. Ak nemas pevnu volu,tak nedosiahnes nic. Staci pracovat na vole a vsetko potom pojde aj samo. Ked si raz povies,ze nebudem vela jest,tak nemozes. Ja som to tak mavala tiez. zaciatky boli najtazsie, ale teraz uz na to vobec nemyslim. Jem pravidelne,mensie porcie a hlavne si jedlo vychutnavam a velakrat prezuvam. Raz tyzdenne si idem zabehat,inokedy prechadzky so psom,vecer brusaky a mam stale rovnaku optimalnu vahu:-).

lucinda-brus

Mne velmi pomohlo, ked som citala o tom, ako nase telo funguje na pozadi - traviace procesy. Ked tomu clovek porozumie, tak sa buduje unho taky pocit, ze nechce ublizovat a ist proti svojmu telu.

Citala som aj celkom zaujimavy clanok o tom, ze ci si musime dat len vzdy len zobracku veceru: -odkaz odstránený-

leila

Baby je tu len jeden sposob ktory pomaha. Musite si najst dake aktivity aby ste nemali cas na to jedlo mysliet. Vravim to z vlastnej skusenosti, napr. som sa prihlasila na tanecnu, je to aj zabava a zaroven sa clovek aj hybe. Alebo mieste ja neviem kolaca si dajte zeleninu alebo ovocie.

katuska2569

Uplne s vami suhlasim...tiez neustale myslim na jedlo...cely den vydrzim ako tak a k veceru sa na to vykaslem a poviem si: zacnem od zajtra ..a prezeriem sa do nemoty...s nejakou dietou vydrzim najviac 2 dni...neviem uz co maa robit a tiez potrebujem schudnut len takych 5 kil..ale nedokazem to..

majka_

a nato, ze stale myslis na jedlo... no hej i mne sa to stavalo. ale pomohlo mi to, ze som sa zavalila roznymi aktivitami, naplanovala som si cely den, co kedy a kde budem robit a fakt, ked sa mam na to koncentrovat, co robim tak na hlad a jedlo si nespomeniem ani keby som chcela.

majka_

zia-beast (aj vy ostatne):

VOPRED SA OSPRAVEDLNUJEM ZA DLHY PRISPEVOK, TO SOM SI UVEDOMILA AZ NA KONCI :o)

ked si bola na tom vylete a aj si sportovala a potom mala o 1,5 kg viac sa da vysvetlit len 2 sposobmi:

1. niekde si spravila chybu a si zjedla asi viac ako si mala (mne sa to pri sporte a turistike stalo, takze viem, o com hovorim)
2. kedze ta nevidim a nepoznam, tak to mozno nie je az take tragicke (tych 1,5 kg myslim) a ze si v procese chudnutia (ze si sa nastartovala tym). kamaratka vo fitnesku mi po speeningu povedala, ze ked zacnem chudnut (a ver mi, ze mam z coho - 78 kg a 178 cm vyska - lekarka mi povedala ze je to 10 kg nadvahy), tak na zaciatku priberiem nejake to kilo-dva, lebo sa mi zacne spevnovat hmota a tuk sa zmeni na svalstvo a az potom zacnem zhadzovat. tak sa na seba pozri v zrkadle a povedz si, ze ci sa ti nezda, ze sa ti brusko trosku akoby sformovalo, ramena, nohy... atd.

ja uz s takou vyssou vahou bojujem 5 rokov. samozrejme, ja blba som zacinala s drastickymi dietami, potom s tukozrutskou, 90-dnovou, blablabla... a vysledok je takyto aky je (a tiez som potrebovala schudnut tukove vankusiky - cca 5 kg). a vidis kde som teraz zakotvila. diety, ktore som drzala bola hotova sprostost.
a co robim teraz? snazim sa jest 5x denne (alebo 4x urcite) s nejakym tym 3 hodinovym odstupom. kedze som si nasla brigadu v zmrzline, som si najprv myslela, ze jak sa tam zmrzky najem (ale keby si videla tie hory ludi, ktori chodia zmrzku kupovat, tak by si na jedlo urcite nepomyslela, kebyze stojis nejake 4 hodiny v kuse za predavacim pultom a pritom lietas z jednej strany na druhu, rychlo umyvas nadoby, obcas mrazis ked treba atd. - no... je to lepsie nez posilovna, to mi mozes verit). takze tam tak akurat dodrziavam pekne pravidelnu stravu.
R: mam doma - bud si dam jogurt alebo dnes som si dala napr. celozrnnu domacky pripravenu bagetku (mala som tam paradajky, salamku, kecup, cibulku, maslo)
D: no najcastejsie ovocie alebo ked som vcera v zmrzke nemala ovocie, tak som si dala malu buchticku s tvarohom z takeho jemneho cesta z obchodu
O: normalny, aky mamka navari (ale posledne dni to bolo len dusene masko bud s ryzou, zeleninou... atd.) a polievka samozrejme
Ol: ked som v zmrzke, tak si dam 2-3 kopky zmrzliny, ak doma, tak nejake jablko, banan...
V: jogurt, ale vcera som si dala bagetku, lebo som olovrant nestihla a bola som velmi hladna

chystam sa zacat pravidelnejsie cvicit, len teraz to bude trosku biedne, lebo mam skusky v skole a zapocty, takze cvicit moc stihat kvoli uceniu nebudem.

a este nieco: na podporu metabolizmu (a vyuziva sa aj pri chudnuti ako mi povedala lekarnicka) pijem caj Figuran. nie je drahy, stoji okolo 40 sk (videla som uz aj drahsie caje na chudnutie) a pomaha mi v tom, ze nemam pocit nafuknuteho bruska a neviem, ci to bude cajom alebo pomaly pravidelnou stravou, ale citim sa syta.

ked budes mat pocit, ze si hladna zas (a to si jedla pred hodinou...), tak vypi naraz aspon 3 dcl vody (ked vypijes 0,5 l, tak na hlad si nespomenies). pitny rezim je moc dolezity. takze vrelo odporucam.

zia beast

pomoooc..ja uz ne to nemam energiu ani chut. pomozte mi niekto, ja sa snezim kazdy den a myslim, ze sa stravujem celkom zdravo a pravidelne ale ja nechudnem, proste to nejde dole a chyta ma z toho depka.ja uz neviem, ci mam prestat uplne jest????? no napr. dala som si ciel na zaciatku aprila, ze dam dole do konca 3 kg, pekne som jedla acez velku noc sme boli na vylete na 3 dni, kde som bola aj na ture aj som sportovala, proste cely den v pohybe jedla som rano vydatne, neskory obed vydatne a vecer uz nic len ako nieco na postrasenie hladu a pridem domov a mala som +1,5 kg vtedy som mala chut sa.... ja uz vazne neviem co mam robit!!!!!!!!!!!!prosim poradte mi niekto

nikuška

mysliš že si sama určite nie....mysliet na jedlo...to je ako newiem to ani opisat ....a ked scem začat držat dietu tag celyx den to zwladam...ale pride wečer a powem si wed od zajtra wed ono ma to nezabijem a nachalujem sa donemoty...a tag to ide už dlhy čas...a potom mam už až stresy že neschudnem do leta..a tag...inag čo som najdlhšie wydržala...boly 3dni ...a to som schudla 2kg...pommocc=(...