čakám alebo nie?

Príspevok v téme: čakám alebo nie?
deniska

Ahojte babenky, práve som veľmi smutná, pretože mi mešká menzes už 4 dni, veľmi sa bojím, že čakám bábo. Mám len 20 rokov a nie som na to pripravená, chcela by som ho až tak v 25. Môžete mi poradiť, kedy sa prejavujú znaky tehotenstva? Aj keď neviem, čím to je začínajú mi tvrdnúť prsia........Môj priateľ má 26 rokov, ale dieťa by tiež ešte nechcel. Ale aj keď bude,určite na interupciu nepôjdem, pretože dieťatko za to nemôže. Milovali sme sa asi pred týždňom prerušovanou metódou, ktorú už praktizujeme 2 roky. Mohli by ste mi dať prosím nejakú radu, ako by ste to vy riešili?Ďakujem.Peknučký dník

msaj

bude ako bude, uvidíš a potom budeš vedieť čo ďalej, zvládneš všetko neboj, príp. školu môžeš robiť aj cez materskú no nie?

deniska

Problém je v tom, že ja pracujem, ale od nového roka chcem ísť na vysokú školu nakoniec som sa rozhodla. Veľmi sa bojím, ale však dnes večer to budem vedieť. Ďakujem.

nothing

Deniska, ty študuješ alebo pracuješ? V prvom prípadeby bolo zložité starať sa zároveň o bábo, ale všetko sa dá keď sa chce. Nedávno som čítala rozhovor s jednou Markizáckou moderátorkou, ktorá si nechala dieťa v sedemnástich, hovorila, že to bolo najodvážnejší čin v jej živote, mať dieťa takto skoro a vidíš kam to dotiahla a sama priznala, že teraz už si nevie predstaviť život bez dcéry a že vobec neľutuje. Ale predtým, než budeš naozaj vedieť výsledok... štyri dni meškania predsa nie sú až tak veľa. Moja sesternica keď bola v začiatkoch tehotenstva, mala tmavší moč, ráno jej bývavalo zle, zo začiatku trpela nechutenstvom a cítila tlak v prsiach. Skús skočiť do lekárne a kúpiť si teh. test ktorý ti povie výsledok už v rannom štádiu tehotenstva, trebárs aj dva, nech máš istotu, ktorú ti ale aj tak dá s najvačšou pravdepobobnosťou tvoj lekár. Hlavne to neber tragicky, keby si bola tehotná, chcela si mať bábo v 25, tak ho budeš mať o pat rokov skor, to nie je zasa tak skoro.

deniska

Vieš wara, keď my ju praktizujeme už 2 roky, tak som na to ani nepomyslela, pretože ja nechcem žiadne hormony do seba pchať, ale rozumnejšie by bolo keby som začala užívať HAK.

wara

Najlepšie je kúpiť si test,ale k tej metode neviem či je najrozumnejšie používeť prerušovanu sulož keď nechceš otehotnieť to by som doporučovala pre tých čo síce nepracujú intenzívnene na babu ale keby prišlo tak by sa tašili.

msaj

no ja by som si určite urobila najskôr test a nestresovala by som sa pred tým ako budem vedieť výsledok, v podstate ak aj budeš tehotná vieš, že si ho necháš, tak si nerob starosti predčasne, držím palce, ozvi sa potom ako to dopadlo