Pijete mlieko?

bingham

Daamina ty si taky haluzaaak coo ?? predpokladam ze ako sem pises prispevky...tak pri tom popijas mliecko...a sa smejes...

damian

1. Na ortodoxnej skole sa vyucuju ortodoxne, korporacne propagovane informacie o hygiene produkcie mlieka.

2. Sarkasticke snazenie o vysmech prirovnanim toho, ze sa zvierata v prirode navzajom nedoja a mleko je pre nich teda nedostupne nevylucuje skutocnost, ze tam, kde nezasahuje clovek, cicavce mlieko cely zivot nepiju a nepiju ho ani z ineho cicavca, kedze to mlieko neporebuju tak, ako ho NEPOTREBUJE clovek.

3. To, ze babkina macka, dedkou pes a priatelov skrecok piju clovekom nanutene a naucene mlieko, neznamena, ze to kravske mlieko im robi dobre. Treba sa redsej presvedcit zo zdrojov ako PubMed a pod. Tych dokazov o skodlivosti AJ pre domace zvuerata je dost!

4. Aki ludia v prirode? Ti v menej industrializovanom svete a v mnohych rezervaciach, napr aj v krajune Hunza, kde sa ludia dozivaju bezne 100-120 rokov.

5. Jasne, mlieko okrem laktozy obsahuje aj ine "veci". Zvycajne tazko vstrebatelne a zdravie poskodzujuce, kedze nnejde o strukturu priatelnu vyzivovym potrebam cloveka.

6. Najskor sa musis vzdat svojho ortodoxneho zmyslania s komrecnym podtonom o potravinovych retazcoch a potom azda prjmes fakt, ze produkovat mlieko po cely zivot, ci uz u cloveka-matky, alebo u kravy, NIE JE PRIRODZENE. Ak o tom co ii len minutu pochybujes, Tvoje zmyslanie je stale ortodoxne.

7. To, ze sa ludia kedysi dozivali 40 r menej je relativne a polopravda-poloblud. Zalezi kde a preco skoro umierali. Jeden priklad su ubohe hygienicke podmienky (tepla voda), urcite nie preto, ze neboli umelo oplodnovani a nemali antibiotika. To je velmi naivna predstava. Ortodoxne naucena.

8. Clanik nepise o tom, ze sa testy zanedbavaju. Clanok pise o tom, ze su stanovene MAXIMALNE PARAMETRE obsahu zvyskov hnisiu, antibiotik a inych skodlivin. Znamena to, ze v kazdom mlieku su povolene URCITE hladiny tychto latok.

9. Tie leukocyty vobec nie su na nespravnom mieste. Su tam, kde maju byt, vo vemenach ktore nasledkom nanutenej masprodukcie su vycerpane a do istej miery chronicky zapalene (pisem "do istej miery" lebo zapaly su kontrolovane profilaktickymi antibiotikami). Nebolo by to inak ani u Teba (so vsetkou uctou), keby si masivne a po cely zivot produkovala hektolitre mlieka.

10, O akej vyzivovej hodnote a radosti z mlieka pises? Vecne zasoplene deti, zapaly mandli, crevne problemy, celkovo zahlieneny organizmus, akne a ine kozne ochorenia... O tychto? Lebo ja sa s tymito prpblemami stretavam kazdy den a zvycajne sa po vyluceni toho "tak vyzivneho a chutneho" mlieka detom i dospelym ulavi a maju pokoj. (Samozrejme, nie len mlieko je problemom)

drasslliikk

DAMIAN,dik za odpoved. Organicky viazany draslik mi urcite nepredpisuju,taky ani neviem, ci u nas dostat.
A ten LUGOLOV roztok,to sa pije,ci potiera zvonka? Prvykrat to pocujem.Prosim, napis, ako ho pouzivat.
A ked by som pil ten jablcny ocot,tak nebudem mat z neho prekysleny organizmus?
A myslis, ze ked ho budem pit potom aj ked by som nadalej bral tie draslikove tbl.,hoci su neorganicky viazane mi to pomoze a mineraly sa budu dobre viazat?

bingham

Kosa zaujimavy vyraz ze.. lalalhuja...ako 4 rocne dieta...

a chcel si napisat betarisko nie ?? :DD

sa ti motkaju pismenka viac ako inokedy...

kosa

Denz ti bytarisko,

a oni nam tu PROPAGATORE neustale huncu do hlavy ze v Somalsku umiraju na hlad, a tu zrazu, lalalhuja, Somalsko produkuje 850 mil kg,

no z toho by uzivily nemalo nemalych evropanuu :))