Vzťah: dieťa - rodič - starý rodič

Príspevok v téme: Vzťah: dieťa - rodič - starý rodič
rešpekt

....prosím napíšte mi váš názor ako riešite situácie ak vás starí rodičia nerešpektujú ako rodiča, ich vplyv na vaše dieťa vám spôsobuje problémy vo vzťahu dieťaťa k vám a snažia sa ho privlastniť si rôznymi spôsobmi aby si z nich vychovali svojich spoločníkov v osamelosti.....a podobne, ďakujem

Zuzana0464

Dobrý deň, dovolím si reagovať na príspevok a dodám len niečo o tom, či majú aj starí rodičia právo na styk s dieťaťom. Podľa zákona by to tak malo byť. Viac som toho našla aj v článku, ktorý vám posielam.

www.apadvokat.sk

Andrea8

ja som len pozorovateľkou toho, ako si vedie babky privlastňovať vnúčence za svoje deti lebo svoje ešte nemám, ale vôbec sa mi nepáči čo robí svokra svojej dcére. Privlastňuje si jej dcérku, všade ju berie so sebou, stále je jej s prepáčením u riti. Sama si priznala že je na nej závislá, ale svoje správanie nemení. Dokonca si dovolí povedať vnučke keď jej niečo matka zakáže, že mama je hlúpa. Úplne ju zhadzuje, dieťa je maximálne rozmaznané a skáče všetkým po hlave. Teraz sa bude švagriná s dcérkou sťahovať preč a som zvedavá ako sa svokra zachová. Mám strach že keď budeme raz mať s manželom deti tak nám bude robiť to isté, že bude u nás doma nasáčkovaná každý deň.

hihiha

raz som niekde čítala: istá žena mala problém so svojou svokrou, ktorá im stále niečo vyvárala a nosila, že tá žena sa necítila už ani ako manželka, ktorá si vie niečo sama napiecť pre svojho manžela . a niekto jej poradil, nech nehovorí svokre nie, nenoste, ale nech postupne začne ona pridávať. napr. a zajtra by ste mohli upiecť koláč..........a v piatok trebárs nejaké mäso....a tak ďalej, takto to trvalo pár týždnov a svokre sa znevidelo, že ju otravujú a stále niečo chcú, že s tým prestala sama, starať sa do ich rodiny a do varenia. Dúfam , že ste pochopili čo som chcela napísať. Možno keby ste začali na ich plecia priveľa klásť s tým že vy nestíhate, začalo by ich to otravovať a túžili by trošku po súkromí. no neviem tak pa

zdenka

volam sa zdenka rostasova .Moji rodicia sa staraju o mojho syna tibor ivan tak sa vola.Problem je ze mi ho nechcu dat
hovoria mi ze musim ist na sud lebo mu neposielam peniaze. ja aj moj muz sme vo francuzsku .stary rodicia sa mi vihrazaju ze mi ho nedaju ze poslu na mna policiju ked im nezaplatim aby som si ho mohla zobrat .Co mam robit potrebujem pomoc odvas ako mam se zobrat zos Slovenska mojho syna do francuzska dakujem vam vsetkym ze ste si citali moju spravu zdenka

rešpekt

...to je neuveriteľné, ako by nám bolo fain, keby sme sa každý starali o svoje....ja rešpektujem život mojích súrodencov, mojej švagrinej, nič im nekážem, nestarám sa, na to proste nemám právo a oni zase rešpektujú môj spôsob života a výchovy, museli ste to mať ťažké keď sa do vás obúvala ešte aj švagriná.....nám úplne stačí babka....ona ale nerešpektuje vôbec nikoho a nič. Myslí si že má patent na život. Ja však potrebujem k životu svoje chyby a omyly, to ma posúva ďalej...musí to byť ťažké pre syna žiť s pocitom že on neznamená pre starých rodičov toľko čo sestra, že sa na nich nemôže spoľahnúť....a pre chlapa je pritom tak podstatný otec, starý otec....

mama1

no,vnuk prestal ku nim chodit,lebo sa k nemu dost zle chovali,a on to vycitil.Ma 19rokov,tak aj koli tomu asi,ze je uz dospely/mu ucet nechcu zalozit,neviem ale presne preco,len dcere chcu/ a on uz s nimi nepocita ako zo starimi rodicmi,mi mame aj ten problem,ze do nas sa miesala svagrina,/do vychovi atd.a to je mladsia o vela/je to komplikovane.

rešpekt

mama1....áno, peniaze a dary zavazujú...moja dcéra je z toho vystresovaná, lebo babka ju týmto vydiera...poď, lebo ti už nič nedonesiem, daj mi pusu, lebo ti už nič nedám....a to chcú vytvoriť účet len vnučke? a vnukovi nie? ak je to tak tak to svedčí o snahe udržať si jej záujem všetkými prostriedkami....

rešpekt

...my sme spravili pri staršiej chybu....mysleli sme si že zabijeme 2muchy naraz: babka nebude sama a my získame veľa času na svoje koníčky a na to čo bolo treba porobiť....netušili sme čo sa môže stať...týmto varujem aj ostatné: na začiatku to vyzerá že dieťa sa narodilo vám a po nejakom čase sa práveže vy stávate len jeho pestúnmi a babky mamami....teda česť výnimkám. Chyba sa nám teraz ťažko napráva, ikeď u dcéry už došlo k uvedomeniu si že aj ja ju veľmi ľúbim, že aj ja ju dokážem vyliečiť, kúpiť jej hračku, nakrájať ovocie...robila som to od začiatku, len babka to všetko robila akosi "lepšie". Nežiarlim na ich krásny vzťah, chápem že deti babku milujú....a som tomu šťastná. Ale ona si stále nechce uvedommiť že to jej nedáva právo tráviť všetok svoj voľný čas a má ho veľmi veľa s mojími deťmi, a tak zasahovať do výchovy. Ale napriek všetkým rozhovorom sme sa k ničomu rozumnému nedopracovali. Tvrdí že pokým budú deti u nej, bude si robiť čo chce. Deti nie sú hlúpe....vedia že doma musia poslúchať, majú pravidlá a u babky môžu čokoľvek, dovolí im to, aby chceli prísť znovu a znovu. Je to pochopiteľné že keby bola na nich prísnejšia, možno by sa tam až tak netešili a to nebude riskovať. Ale ani nás nikdy ako rodičov pred deťmi nepodrží, nepovie deťom: poslúchaj čo mama a oco povedali. Deti sa naučili túto situáciu zneužívať a to je už na moje nervy veľa....ak by som poznala nejakú literatúru ktorá by mi pomohla pochopiť myslenie starých rodičov a pomohla by mi nájsť správne riešenie.....viete o niečom?