Idem na operáciu a mám strach

RNG

"Biologicka Povinnost", to je len fraza.
Ohrozenie zivota(hoci aj svojho) a zachranenie ineho, to nie su frazy. To je tvrda realita.
Drzim palce!

vecernica

dakujem RNG za nazor,,4 noci som nespala,rozhodovala sa..Zvolili sme adpociu.Buduci tyzden miesto umeleho oplodnenia idem vybavovat papiere na adopciu.(vraj to trva aj 9 mesiacov,kym to schalia,,a to je ako dlzka tehotenstva) vyrovnavam sa s tou myslienkou ,,,ze som si ako zena nesplnila biologicku povinnost,,ale to su asi blbe spolocenske deformacie,,Spolocnost mozno vnima ,zenu ktora nerodila,,ako menejcennu,,Dakujem za podporu,,lebo pre sukromne centra som len cislo.Aj tak uspesnost umeleho oplodnenia je najviac 28% na slovensku.a moje riziko je cez -50%.Myslim ze operacie ktore nie su zivot ohrozujuce,,su vela krat zbytocne,,a daju sa tie ochorenia aj inak liecit,,,,
a ozaj o tej nakroze ked pisete. nasla som odbornu prednasku na nete ,ze pre operacie od pupka dolu sa da robit epiduralna alebo subduralna anestezia.Celkovu uprednostnuju mozno aj pre to ze ak by nastali necakane komplikacie,,aby mohli zasiahnut.
Drzim vsetkym palce.

lea

Ludia, narkoza sice nie je zdrava, ale treba byt vdacny za moznost, ze existuje. predstavte si operacie v minulych storociach, ked narkoza este neexistovala.

anabel

aj ja idem na operaciu-bud.tyzden,ale nebojim sa.co sa ma stat,stane sa.ak sa nepreberiem,bude to Bozia vola-ved riadi cely vesmir,naco sa bat?vsetci sme v jeho rukach.

RNG

Kazda kompletna narkoza je utok na nervy v celom tele. Zdravi a silni ludia sa z toho regeneruju bez problemov, ale pre slabsich a hlavne starsich pacientov to moze predstavovat seriozny problem, poznal som take pripady ze po operacii s plnou narkozou seniori(70 +) sa s toho uz nikdy kompletne nespamatali-poskodilo im to pamat . K tomu samozrejme pridali aj trombusy(krvne zrazeniny) ktore sa casto po operaciach vytvoria a cestuju po tele, kym zeskoncia v nejakej drobnej cievke, ktoru zapchaju. Ak je to v mozgu, prinasa to priznaky ako zrychleny postup senility.
Ak sa da nieco umrtvit lokalne, vzdy by som prijal radsej tu alternativu. Lekari ale maju na operaciu radi uplne nehybneho pacienta, lahsie sa im robi, takze to radia pacientom, dokonca niekedy jednoducho nanutia.

vanilyeyes

je ta narkoza az taka skodliva na srdce ? Mam 21 rokov a uz som bola 3x v narkoze kvoli operaciam oci. Moze ta narkoza nejako vaznejsie poskodit nejaky organ ?? Este ma zaujima, akym sposobom sa clovek uvedie do narkozy ? Pretoze raz som sa nadychla "rajskeho plynu" a tie zvysne 2 operacie si vazne nepamatam. Ale viem, ze mi nic nedavali dychat, len mi davali nejake tabletky na oblbovanie ...

vanilyeyes

je ta narkoza az taka skodliva na srdce ? Mam 21 rokov a uz som bola 3x v narkoze kvoli operaciam oci. Moze ta narkoza nejako vaznejsie poskodit nejaky organ ?? Este ma zaujima, akym sposobom sa clovek uvedie do narkozy ? Pretoze raz som sa nadychla "rajskeho plynu" a tie zvysne 2 operacie si vazne nepamatam. Ale viem, ze mi nic nedavali dychat, len mi davali nejake tabletky na oblbovanie ...

greno

Aj ja idem na operaciu,buduci mesiac.Velmi sa bojim,este nemam urobene predoperacne vysetrenia,ale casto ma picha pri srdci,uz som o tom vravel aj doktorke,povedala ze uvidi ake bude ekg.Mohol by mi niekto podrobnejsie opisat co sa s telom pocas narkozy deje a aka je to konkretna zataz napr na srdce a ktory organ je ohrozeny najviac.Bojim sa tak,ze ani nespavam.

RNG

vecernica,ta logika "obetujem svoj zivot za nenarodeny zivot"
Ak ti srdce nevydrzi operaciu "obetovala" si sa za nic, lebo ziadny "nenarodeny zivot" po tebe nezostane.
Aj ked sa im podari umele oplodnenie a ty to prezijes, tvoje zle srdce nemusi prezit tehotenstvo a alebo potratis , co je pri srdciaroch velmi caste.
Ak ti to hrozne riziko za to ale stoji(kazdy mane ine hodnoty v zivote a mame na ne plne pravo) tak do toho chod.
Ale by som sa poinformoval, ci sa neda urobit zakrok len s lokalnym umrtvenim, to je podstatne nizsia zataz na srdce!
A pytal by som sa na mnohych miestach, nie vsetci lekari maju rovnake nazory.

Co tak adopcia. Mnohe neadoptovane deti zahynu, takze tam by si zachranovala "narodeny zivot"
A usetrila by si si telo od nasledkov tehotenstva