Očistná kura na akne?

oops

akne ma rozne priciny
1, hormonalne - pretoze takmer vsetci teenageri tym trpia a trpeli,
2, strava - alergia na potraviny, problemy s travenim, ochorenia traviaceho traktu, neschopnost tela spracovat urcite latky. su ludia co jedia kvanta mastnych a nezdravych jedal a akne nemaju. co to robi vnutri v ich tele je druha vec.
3, oslabena imunita - stres, znecistene zivotne prostredie. hlavne velkomesta, smog.
kedze nikto presne nepozna priciny ochorenia konkretneho pacienta, lekari len skusaju lieky od najslabsich po najsilnejsie. preto sa dozviete tisic zarucenych rad ako sa zbavit akne.

malickasom

no v podstate ked sa nad tym zamyslim tak najviac mam akne ked mi netravi dobre...mam citlivy zaludok a vela potravin mi nerobi dobre...
mne kozny naordinoval antikoncepciu a masticky a kremiky po ktorych som sa cela lupala a hambila sa ist von. Ale ta antikoncepcia pomohla ako jedina...povedal ze vekom to zmizne...mam zachvilu 23 a stale by som svojou pletou zapadla medzi pubertakov...ale uz sa tym tolko nezaoberam a antikoncepciu uz neberiem, lebo mi vadila. Je pravda ze niekedy mam plet OK a potom aj dva mesiace som strasidlo.

RNG

Inac zo starych syrov(tj takych ktore "zreli" vplyvom roznych plesnovych a hnilobnych kultur) sa za par dni aj ja vyhadzem, ked ich zjem z pazravosti privela.
Tu mas hned dokaz spojenia acni a oxidovanych starych tukov a toxinov vyrobenych roznymi rozkladnymi kulturami v odstarnutych/vyzretych syroch

RNG

malickasom, ked som pred styridciatimi rokmi prisiel do USA, zhrozil som sa tu nad hroznou acnoznou pletou mladeze. Vtedy sa na Slovensku pouzivalo este malicko vyprazania a znicene tuky, ako napr na zemiacky(pomfrity, fries, chips) kde sa typicky olej udrzuje pri vysokej teplote vyse 24 hodin a maso sa opaluje plamenom.
Povedat, ze acne nie su ovplyvnene skladfbou jedla je vyslovene nezodpovedne.
Uz pred 50 rokmi vedeli aj na Slovensku, ze tazkostravitelne jedla , cokolada a vyprazane jedla zvysuju vyskyt acni.
Dnesne tvrdenia, ze to je len hormonalna zalezitosdt su vyslovene nezodpovedne a zrejme tlacene ludmi, ktori nemaju zaujem aby acne vymizli alebo koznymi lekarmi, co z toho vlastne ziju.
Pomaly to prichadza aj na Slovensko, lebo ludia jedia coraz viac priemyselne vyrobenych potravin, kde sa pouzivaju skoro vylucne chemicky a tepelne upravene tuky

malickasom

RNG, mne kozny praveze tvrdil ze to hovoria tie nove studie... no neviem a co teda mliecne vyrobky? ja ich sice jem len prilezitostne lebo mi nerobia velmi dobre na travenie...snazim sa jest zdravo, aj ked dam si rada aj vyprazane :-) ale existuje nejaka ocistna dieta? a co zeleny caj?

RNG

malickasom, hormonu(dehydrotestosteron) maju velky vplyv na vylucovanie tukov z tukovych zliaz. Ale acne moze vzniknut len vtedy, ked sa tukovy kanalik zapcha stvrdnutym tukom. Takze strava je tiez dolezita pre acne, ak nezjes nijaky tuk, ktory moze stvrdnut, nemozes mat zapchate tukove kanaliky a acne sa nemoze vytvorit.
Tvoj kozny lekar by si mal trochu prestudovat novsiu literaturu od svojich kolegov, co sa s tymto zaoberaju a nie opakovat stare davno vyvratene teorie, ktore sa zial dosial ucia na medickych fakultach.
Margariny a poskodene(teplom a chemiocky) rastlinne oleje maju tendenciu stvrdnut na kamen-tie su hlavna pricina vytvorenia acni, inac samotny DHT(hormon dehydrotestosteron) by sposobil len extra mastnu plet.
....
Znizovanie tvorenia DHT je hlavne zinkom a vytazkom z korenov zihlavy.
A to znutra hlavne, ale aj z vonka.

66666

a poculi ste ci pomaha 100% aloe vera.......gelu...kde su aj casti rastlin..........pretože chcem si to kupit......a aby som nahodou nevyhodila zbytocne 33€------a už ste niekto nieco poculi o kozmetike JAFRA.......bola som oslovena na to aby som si ju kupila...ale tiež nechcem vyhadzovat € len tak do vetra....piste prosim vas

malickasom

ak sa smiem opytat preco prave mliecne vyrobky? ja som sa o tom bavila s koznym a je udajne dokazane, ze strava nema vplyv na akne...akne je hormonalny problem..

nicenice

v prvých dnoch to je horšie lebo telo sa zbavuje nečistot čo sa ukáže aj na pleti, ale pri pravidelnom pití bude pokožka hydratovaná a čistejšia, aj jahody sú výborné ako antioxidant, tropické ovocie by som vylúčila to može pleť zhoršiť...a vyhýbaj sa mliečnym výrobkom...okrem acidka to je dobré:)