Lumbalka

Príspevok v téme: Lumbalka
mary a neni som registrovana :-d

Ahojte :-) som Mary a mam 16. Moja mamicka bola na neurologickom vysetreni a povedali jej ze by mala ist na lumbalku. ALe ze ma podpisat nejaky papier ja som totu porozumela tak ze ked ho podpise, lekar je krýtý a mamicka ide na vlastne riziko..
Ale este na nu nepojde lebo lekar jej povedal ze este potrebuje ist na krv a ocne vysetrenie.Na neurologii jej zistili nejake zapalove ochorenie v hlave .A ona mi hovori ze nevie ci na nu ma IST lebo lekarka jej povedala ze mozno s tym zapalovym ochorenim zije uz dlho a lumbalka by bola zbytocna. Lekari aj tak nevedia presne zistit +zatial+ co to v tej hlave vlastne je. Raz uz na nej bola (ked mala zapal mozgových blan ) a hovori ze je to velmi bolestive. a ze sa s toho moze aj ochrnut. Prosim napiste mi nejae Vase nazory....
Velmi sa o nu bojim

matil

Lumbalka, absolvoval som ju v pondelok, dnes je piatok, stale lezim v bolestiach hlavy, ale vysla negativne, takze som rad.. samotny zakrok je neprijemny, ale da sa vydrzat, fakt to neboli, je to asi ako vyberanie krvy bezne pri kontrole.. mal som 2hod nehybne lezat, ibaze mA po 1 hod poslali na CT a koli tomu si myslim ma boli neznesitelne hlava par dni a furt na infuzkach.. fakt je dolezite lezat aspon 12 hodin, vela pit a potom je clovek skorej fit.. malo info som mal, bolo to v nitrianskej nemocnici a osobne si myslim, ze spravanie pacien sestricka/doktorka je hrozne, ziadne komplexne info alebo ochota pomoct..

andreja

ahoj lumalka-t.j odber likvoru-mozgovomiecny mok-nieje to sice moc prijemne vys.ale da sa vydrzat.robi sa pri vedomi za asistencie aj pac.miesto v pichu na chrbte sa vydezinfikuje umrtvi-takou istou injekciou ako ked ti trhaju zub-mesocainom potom sa zavedie tenka ihla do kanalika a cez pripojku sa odkvapkava likvor.dolezite je aby pac.sedel v predkole mal vyhrbeny chrbat ako macka a nemykal sa.al.sa robi aj v leze ale ten sed je lepsi.potom treba lezat vo vodorovnej polohe 24h,aby sa predislo bolestiam hlavy kt.su neprijemne ak to pac.porusi za ten cas si telo dotvori odtiahnuty likvor tak je potom vsetko ok.ak nahodou bolest hlavy neprejde a je neznesitelna pichne sa do miesta vpichu kde sa robil odber 20ml vlastnej krvi a ucinok je okamzity-ale toto nerobia na kazdom pracovisku.neboj sa o maminu nieje to az tak strasne ako to vyzera aj ked zavisi aj vela od doktora kt.toto vys.prevadza.