Preco dnes kazdy vulgarne nadava?

Príspevok v téme: Preco dnes kazdy vulgarne nadava?
lll

AHOJ!mam 14 a a je mi dost neprijemne ze vsetci mladi ludia dokonca uz 10 rocne deti vulgarne nadavaju,proste sa mi to zda strasne,ked to robia uplne vsetci,keby len neaky chalani co maju päťky a 3 zo spravania,ale hovoria to aj ,,slusni jednotkari\"proste je mi z toho zle a ked travim stale v takom prostredi polovicu dna sa mi to dostalo neako do usi a niekedy uz s tym zacinam aj ja,co som nikdy nechcela,niekomu sa mozem zdat trapna ze sa mi to nepaci ked vsetci hovoria veci ktore by sa v TV vypipali,hovoria to predca VSETCI,ale ja medzi nich patrit nechcem,som divna???

B.

Ani ja nenadavam len tak, ale ked sa seknem kladivom po ruke, tak vtedy mi nejake to slovicko uleti alebo ked sa mi nedari nejaka robota. Ja mam kamosa, obcas ho navstivim, potom popijame na jeho chatke, tam hresim ako pohan (okrem Bozieho mena), ja to volam hresitelnica, poriadne si ponadavam, ulavi sa mi a potom mam na pol roka pokoj. Teraz je v Cechach, tak tu moznost nemam. Cez slova clovek zvycajne vyjadruje aj svoje emocie, tiez nechapem, ak niekto hresi len tak, lebo to ma vo zvyku. Takeho zvyku je velmi tazke sa zbavit. Okrem toho to svedci vacsinou aj o tom, ze je blby jak tago. Najma, v pripade dospelych, u mladistvych by som to tak nebral.

katka...

Uhlie to co je za blbost, ze problem je v jazyku? Ja sa vulgarne nevyjadrujem. A neznasam, ked sa ludia rozpravaju a kezde druhe slovo vulgarizmus. Az to usi trha. Pritom ani nenadavaju. Len tak v ramci beznej knoverzacie. Tiez to nieco o tom cloveku vypoveda. Ze asi nema bohatu slovnu zasobu.
U pubertakov sa to da este pochopit, opakuju po rovesnikoch, aby neboli outsidery. Ale aby sa takto vyjadrovali dospeli ludia?
lll Urcite si normalna, nemusis byt vulgarna, preto, ze vsetci naokolo sa takto vyjadruju. A inac chlapcom resp. muzom sa dievcata, zeny vulgarne sa vyjadrujuce nepacia.

slobodnaa

to máš ako so zívaním, je to nákazlivé.
V puberte sa formuješ ako osobnosť a preto ti radím, rob iba to, čo sama chceš. Možno budeš trošku samotárka, bokom, pretože ľudia majú tendenciu správať sa ako svorka, sú potom silnejší, resp. si to myslia. Tiež som taká bola, robila som iba to, čo som chcela a nie to čo všetci. Síce som si pripadala ako samotárka na strednej ale neskôr vysvitlo, že ma práve preto všetci mali radi a obdivovali :-)Hovorí sa "Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi viť". No fakt neviem, prečo by si mala robiť niečo čo ti je proti srsti, nepríjemné atď. len preto, že to robia ostatní? V puberte si vytváraj na veci vlastný názor a choď vlastnou cestou.

uhlie

Toto je zaujimava tema. ja myslim, ze dovod preco vsetci pouzivaju vulgarizmy nie je ten, ze by ludia boli celkovo koko.i, ale problem je v spisovnej reci. Slovencina je jazyk velmi 'makky' a tak vsetci, ktori nim rozpravaju spisovne budia dojem, ze su prihriati, alebo minimalne babovky. Ak niekomu clovek v slovencine nadava. alebo vyjadruje nesuhlas a pouziva pri tom v slovach makke L, alebo spoluhlasky ia, ie,iu, alebo o s vokanom, atd... posobi skor, ako nejaky teply debilko, ako nejaky nahnevany clovek, alebo clovek, ktory s niecim nesuhlasi. V jazykoch, ako je nemcina, anglictina, alebo madarcina sa pouzivaju stale tvrde spoluhlasky a tieto jazyky sa hodia na vsetky situacie. Moj nazor je teda, ze problem je v jazyku. Moyno by bolo na case nieco zmenit.

RNG

V sucasnosti sa umelo podporuje rozpad moralky, moralnych zasad a pre to sa vsade objavuju aj vulgarizmy, nasilie, amoralnost a podobne.
Moj osobny nazor na to je, ze ludia , ktori vladnu spoza opony svojimi nastrcenymi politickymi figurkami neuznavaju ziadne zakony, zasady a tradicie, lebo sa im to nehodi pri ich cinnosti.Sami ziadnu moralku nemaju a nechcu vystupovat medzi moralnymi ludmi ako moralna spodina, tak sa snazia rozbit celkovu moralku spolocnosti, nahradit tradicne hodnoty novymi , ktore su moc, peniaze a dnes pristup k dolezitym informaciam, ktore im davaju a udrzuju moc.
Z toho isteho dovodu bojuju aj proti vsetkym vieram, ktore su dnes jediny zdroj moralnych zasad,
lebo tlac, televizia, vyznacni ludia a politici, ti neuznavaju ziadne tradicne hodnoty ani moralne zasady a podla toho aj konaju.

kaciatko_7

lost k tym tvojim vetam, myslim ze spravna je ta prva... ta druha mi neznie v usiach dobre, ked si ju poviem nahlas... na druhej strane mozu zniet obe niekomu spravne, ten kto aktivne pouziva angl... myslim ze tak nejako to maju anglicky hovoriaci, to that tam niekedy nie je podstatne

zuzic

lost to je tak zensky podle:DD
ale ne nerobim to rada no su svine co si o to moc koleduju a da sa to len sa treba naucit:) no co ta zivot nenauci ze?:)
no ten pocit ked ostatni uznaju ako si ho polozila a neznizila sa na jeho uroven...dokonca aj v ociach ostatnych s takym slovnikom si nieco viac kedze si dokazal polozit dotycneho a ukazat ze nemusis pouzivat ich slovnik. kazdy slaboch vie nadavat no zavret mu hubu bez toho je uz tazsie

lost

zuzic

skopnut niekoho bez nadavok, to je elegantne, umenie, to je cool, lepsie a efektivnejsie ako s nadavkami :D
ked si o to ten dotycny prosi :)

zuzic

ja si tiez ponadavam..ked mam nervy ale max. debil, krava atd...horsie uz nie. vulgarne nadavaju uz prvaci na zs to nezmenis nijak, zalezi len od tvojej inteligenci ci sa k tomu znizis a budes ako ostatni alebo pojdes proti davu a nenechas sa ani vysmiat ani vyprovokovat. budu ta provokovat stale aj mna provokuju no som dost drza na to aby som ich skopla naspat a aj bez nadavok.