Preco dnes kazdy vulgarne nadava?

Príspevok v téme: Preco dnes kazdy vulgarne nadava?
lll

AHOJ!mam 14 a a je mi dost neprijemne ze vsetci mladi ludia dokonca uz 10 rocne deti vulgarne nadavaju,proste sa mi to zda strasne,ked to robia uplne vsetci,keby len neaky chalani co maju päťky a 3 zo spravania,ale hovoria to aj ,,slusni jednotkari\"proste je mi z toho zle a ked travim stale v takom prostredi polovicu dna sa mi to dostalo neako do usi a niekedy uz s tym zacinam aj ja,co som nikdy nechcela,niekomu sa mozem zdat trapna ze sa mi to nepaci ked vsetci hovoria veci ktore by sa v TV vypipali,hovoria to predca VSETCI,ale ja medzi nich patrit nechcem,som divna???

lLily

Mna sa nadavky inych i ked neboli mierene na mna (v mojej spolocnosti) vzdy dost nechutne dotykali, ale podkatori ludia proste nadavaju zo zvyku - maju to ako taky automatizmus, mozno su v permanentnom strese alebo potrebuju zapadnut medzi tych, ktori tak rozpravaju casto.

nadavka je isty druh utoku na volaco ci (volakoho), coho sa chces zbavit ci irituje ta to...aspon teda mne to v takej situacii pomaha, riadne si zanadavat

Námesačník

A hlavný dôvod prečo mi tieto expresívne slovíčka prekážajú je že sa mi zdá že tým upadá slovná zásoba v spoločnosti a to je smutne, možno je to ale iba moja predstava možno to tak nieje to už nech každý posúdi sam

Námesačník

ak sa to využíva v situácia kedy je to znesiteľne tak z tým problém nemám, ja sam ak zakopnem tak vytiahnem dáke to neslušne slovíčko, ale iná vec je keď je to každé 3 slovo to už mi trochu prekáža :D alebo v našej filmovej tvorbe tam ma to úplne vytáča.. hol taka je doba a nikomu nesmieme prikazovať ako sa smú či nesmú vyjadrovať..

pomocnica

K tomu fajčeniu. Niektorí ľudia si myslia, že v slušnej spoločnosti by sa patrilo cigu ponúknuť, ale v slušnej spoločnosti sa pýta či fajčenie nebude prekážať!

A k téme. Je stará, takže takto. A hreší veľa ľudí, ale keď ujde no čo sa stane, ale ja som za to, že keď to nie je nutné, tak NIE! To keď niekto hreší v každej vete tak to iba svedčí o tom, že sa nevie vyjadriť kreatívnejšie. Bez zahrešenia.
A ja sa snažím nehrešiť nikdy a aj sa mi to darí. Ale myslím také tvrdé nadávky, ale také obyčajné do riti vpohode. :)

celebrita FB

tak som to myslela, že kedˇ hrešíš, nepoškodíš tým svoje telesné zdravie a do kolektívu aspoň ako tak zapadáš :) len pozor, aby si sa nepreriekla pred rodičmi :)

celebrita FB

tak som to myslela, že kedˇ hrešíš, nepoškodíš tým svoje telesné zdravie a do kolektívu aspoň ako tak zapadáš :) len pozor, aby si sa nepreriekla pred rodičmi :)

celebrita FB

Asi to pomôže psychickému stavu. Alebo: si v kolektíve, v ktorom sa cítiš dobre. Ibaže: všetci tam fajčia a pijú a hrešia a ty si nejako uvedomelá, že nechceš škodiť svojmu telesnému zdraviu, tak nefajčíš a nepiješ a ani za svet si nevezmeš cigu, aj keď ťa už 100x ponúkli. No tak teda aspoň len hrešíš medzi nimi, nech už nie si celkom mimo a nech nevyzeráš ako človek z iného sveta :):D

annyejnji

Ťažko sa vyjadrovať k téme, nakoľko ja nenadávam.. maximálne poviem sakra, alebo kurnik...
ale myslím, že je to tým, že keď sú ľudia zlostní a vydajú zo seba niečo takéto, trochu ich to uvolní.. ale už niektoré slová používajú ako bežné slová a nie ako nadávky... na doplnenie vety napríklad... + si tým dokazujú, že sú viac ako človek, s ktorým hovoria možno? Neviem. Každopádne určite existujú ľudia, čo nenadávajú ;) poznám takých dosť a môžem sa zaradiť :)

annyejnji

Ťažko sa vyjadrovať k téme, nakoľko ja nenadávam.. maximálne poviem sakra, alebo kurnik...
ale myslím, že je to tým, že keď sú ľudia zlostní a vydajú zo seba niečo takéto, trochu ich to uvolní.. ale už niektoré slová používajú ako bežné slová a nie ako nadávky... na doplnenie vety napríklad... + si tým dokazujú, že sú viac ako človek, s ktorým hovoria možno? Neviem. Každopádne určite existujú ľudia, čo nenadávajú ;) poznám takých dosť a môžem sa zaradiť :)