anorexia- omdlenie

adrien

v BA bolo strasne...pripadala som si ako uplny cvok. zjedla som tam vzdy a vsetko(aj take grci, co nejedli ani diabetici ktori boli so mnou na oddeleni). lekarom to pripadalo divne ze vsetko jem...nechapem preco. no ale bola som tam strasne sama a tak daleko od domova...navyse som nesmela prijimat navstevy. horor...ale naucila som sa jest skoro vsetko(aj za taky kratky cas)...myslim ze tyzden tam bohato staci
varia klasicku nemocnicnu stravu bez vyzivnych latok a kazdy den musis zjest 2-3rozky a iba to co ti daju oni.
cely den nic nerobis len cakas kym ta daju na psychiatriu alebo kym olutujes ze si sa narodila
PROSIM, BOJUJ!!! zapri sa a povedz si ze ty to dokazes...ze ta to nezlomi. mas cely zivot pred sebou a vela planov, ktore je treba realizovat.
ver mi, nieje nic horsie pre matku ako ked drzi svoje dieta bezvladne v naruci a neciti nic len kosti a slaby tlkot srdca....

daj si pozor

ahoj adrien. vdaka za odpoved. ako bolo v BA na lieceni ? aj ja som o tom vazne uvazovala, ale nevedela som sa odhodlat. bala som sa jedla. lebo som mam len vybrane jedla co som schopna zjest. co tam varia? co tam cele dni robis? spravaju sa tam k teba ako k debilovi ? ja sa bojim, lebo bulimiu som vzdy dokazala kvalitne ukyvat a vzdy som si nasla sposob ako ist vracat, AJ KEBY MA SLEDOVALI AKO STRAZNI PSI...

janka:))

adrien mas pocit ak niekto omdlie tak hned zomrie?...somarina..moze to byt tym,ze prijimas male mnozstvo tekutin,z unavy,alebo stres a podobne veci...

barborka2425

mozno si odpadla preto, lebo si cez den nevypila dostatocne mnozstvo tekutin - hlavne voda , mineralka, čaj. Takze aj napriek tomu ze si jedla este o 22:00, tak si rano odpadla, lebo si bola dehydrovana. Mne sa to tiez stalo, stracala som obraz pred ocami , ale potom som sa napila vody a bolo lepsie ,a potom som sa este trochu najedla.

adrien

daj si pozor:
ano som to ja...mam 16, meriam 173cm a pred polrokom som mala zdravych 56kil(este predtym som mala bulimiu a vazila som aj 58)...potom som zrazu schudla a v decembri ma hospitalizovali v BA s vahou 43kg. bola som tam tyzden a potom si ma zobrala mamka na revers...no...ale to uz asi vies. k psychologicke nechodim, a problem s jedlom mam uz iba trochu co sa tyka plnotucnych veci a velmi hrubych krajcov chleba a masla. je toho vela co by som ti mohla napisat__ked ti mozem poradit...mne velmi pomaha rodinna pohoda a laska, potom pomoc kamaratov-dohliadaju na to aby som cez prestavky zjedla desiatu- a motivacia. mala by si sa tiez naucit pravidelne v rovnakych casovych intervaloch a najlepsie bude, ked budes jest stale s niekym.naozaj by som ti rada pomohlôa...len sa pytaj ak potrebujes helfnut:)

nelly15

aj ja som cez leto odpadala,ked som teda neodpadla uplne som stracala obraz pred očami,hlava sa mi točila a za to može len anorexia.aj ked sa teraz snažím jesť v rámci možností "normálne" tieto stavi mávam už stále

daj si pozor

hej, vsimla som si. prave som si citala tvoje prispevky v inych blogoch. kedysi si mala L a viac nez 50kg, vsak? kolko merias? kolko mas rokov? bola si v BA na lieceni?ako sa z toho dostavas? nemas probblem jest? ja mam anu a miu uz 8 rokov a neie a nie z toho von, lebo som schudla pri 180 cm na 56 kg a vsetko co teraz priberiem navyse ma nenormalne stve. mam uz 62 kg a bojim sa kde to skonci. najhorsie je ze milujem jedlo a tak neviem ako dalej. ak mas co, porad mi aj ty

daj si pozor

hej, vsimla som si. prave som si citala tvoje prispevky v inych blogoch. kedysi si mala L a viac nez 50kg, vsak? kolko merias? kolko mas rokov? bola si v BA na lieceni?ako sa z toho dostavas? nemas probblem jest? ja mam anu a miu uz 8 rokov a neie a nie z toho von, lebo som schudla pri 180 cm na 56 kg a vsetko co teraz priberiem navyse ma nenormalne stve. mam uz 62 kg a bojim sa kde to skonci. najhorsie je ze milujem jedlo a tak neviem ako dalej. ak mas co, porad mi aj ty

adrien

no vlastne liecim sa z anorexie...doma. uz som aj pribrala z 43 na 47 kil a tesi ma to. len sa bojim ze aj ked priberiem, moze sa nieco skomplikovat...neviem si vysvetlit PRECO som odpadla.

daj si pozor

no, neviem preco sa nazov temy vola potom "anorexia/omdletie".
mila ADRIEN. ak nemas anorexiu, resp. podvahu (BMI nizsie ako 18), normalne sa stravujes a zjes za den aj viac ako chelab s nutelou a mlieko, potom sa neboj a tvoje odpadnutie moze suvisiet s psychikou, stresom, zenskym cyklom.

ak vsak nesplnas uvedene kriteria, tvoje odpadnutie ma na svedomi nizka hladina mineralov v tele (pri hladovani, nedostatocnom prijme vody alebo soli, castom vracani, velkom vydaji energie...). potom sa raz naozaj nemusis zobudit. lebo odpadnutie nie je smrtelne, ale ked ta nikto nenajde, moze ti zapadnut jazyk, mozes prestat dychat, mozu ti prestat fungovat organy, mozes sa aj o nieco udriet, a je koniec. takze porozmyslaj kde je problem a daj vediet ako si na tom.