Aky je vytok pred prvou menstruaciou?

Henka :)

Ja by som tiež chcela vedieť kedy už dostanem prvú menštruáciu. Už asi cca rok mám výtok.Mám 12 rokov,čoskoro 13,príznaky už mám no stále len čakám. Nikde sa neponáhľam,mám pred sebou toho dosť.Ale zaujíma ma to,kedže mám výtoky.Ale ako to tu čítam tak je celkom normálne.Väščinou dievčatá dostávajú prvú menštruáciu v tom roku keby aj ich mamka,ja by som mala dostať v 12,pretože vtedy dostala mamka,ale o 2 týdne mám 13 a stále nič. Za akých podmienok ste dostali 1 menzes vy ? :)

Sometimes

zelenafixka
ja neviem či som ju už dostala.mám už dlhšie výtok al teraz je taký hnedší, na spodnom prádle som našla škvrny, ale kamarátka mi hovorila aká je prvá menštruácia (že proste keď šla na WC bola tam krv) ale u mňa to tak ešte nieje.Je možné, že dostanem o niekoľko dní menštruáciu? Prosím poraďte mi niekto!

jajkafr

sisulka
u každého to je iné... niekto má biely alebo priesvitný výtok aj rok pred prvou menštruáciu, niekto nemá žiadny výtok pred začatím menštruácie

zelenafixka

mozno prave to bolo cosi ako prva menstruacia.. nie som doktor tak tazko pomozem ale podla toho co opisujes to asi bola tvoja prva menstruacia

zelenafixka

nemusi byt ziadny ale pokial mas hnedy vytok momentalne tak je velmi pravdepodobne ze ti zacala prva menstruacia, gratulujem :)