Mam 180 cm a 60 kg. Citim sa tucna. Kolko by som mala vazit??

Príspevok v téme: Mam 180 cm a 60 kg. Citim sa tucna. Kolko by som mala vazit??
foodismydrug

ahojte. presla som vseliakymi stadiami, kedysi som mala aj 68 kg ale to uz je davno za mnou. najnizsiu vahu som mala 56 a to som bola spokojna. teraz mam 60 a priberam na 62 a viac a je mi z toho nanic. zacalo mi strasne chutit jest a viem ze je to viac nez potrebujem. kolko by som mala vazit? nechcem sa citim ako prasa. nosim radsej dlhu suknu aby ma netlacili rifle na stehnach. je mi hrozne. poradte mi.

angeles

mas uplne normalnu vahu...asi je to len v tebe ze sa citis zle...ale je to blbost chudnut v tvojom pripade len zdravo papaj a zajdi si zacvicit...

majka_

mas uplne normalnu vahu - priam super. ja mam 178 cm asi a 76-77 kg vysku. ja potrebujem dat tie kg dole a mam co robit. takze nevymyslaj a papaj...

miro.83

je to mala energeticka zmena na metabolizmus by to nemalo mat nejaky vyrazny vplyv ale ak sa budes drzat okolo 6000Kj cely rok tak budes chudnut stale sice pomaly a casom sa to bude spomalovat to chudnutie. Preto je vhodne obcas zvysit prijem aspon na 9000Kj aby si znova a znova nastartovala metabolizmus a tym padom ked das potom znova 6000kJ tak sa znova posunie rucicka na vahe dole. Telo funguje nasledovne dajme tomu jem denne 12000Kj denne nechudnem a nepriberam (to znamena ze mam bazalny metabolizmus okolo 12000Kj) a ked das 6000Kj tak telo pri tomto prijme jedla nezareaguje tak drasticky ze zacne rychlo zmensovat bazalny metabolizmus, ako napriklad keby si prijmala 4000Kj pretoze pri tomto energetickom prijme ludske telo takmer hned spomaly metabolizmus, chrani nas tak pred vyhladovenim. Ak sa budes stravovat na tych 6000KJ tak ten metabolizmus po urcitom case taktiez klesne napriklad na 7000kJ to znamena, ze nebudes uz tak rychlo chudnut ako na zaciatku. Preto je dobre dat telu obcas viac jedla aby si toto spomalovanie bazalneho metabolizmu zrychlila.