Už nevládzem :-(

Príspevok v téme: Už nevládzem :-(
darkprisncess

Ja uz nevladzem! Prosim poradte mi. Asi mam bulimiu a som z toho uplne zufala. Predtym som mala problemy so sebaposkodzovanim a teraz toto...Zda sa mi , ze uplne nad vsektym stracam kontrolu , drzala som uz milion hladoviek a diet a vo vsetkych som vydrzala aspon chvilu , ale od tedy co mam bulimiu nevydrzim snad ani den aby som sa neprejedla. Znicila som si metabolizmus namiesto aby som schudla som pribrala 6kg za 3 mesiace ale ja uz dalej nevladzem takto ist. Ja sa niekedy prejem aj trikrat za den a vraciam skoro kazdy den...Ale toto netrva tak dlho len mesiac...Je to bulimia abo ete nie? pls poradte nwm co mam robit.

:-)._)smile

Ak si zvládla sebaposkodzovanie, co s tvojho príspevku vyvodzujem, urcite zvládnes aj zákernú bulímiu! Mas pravdu, bulímiou si si zrejme pokazila metabolizmus a celé trávenie, preto by som ti na zaciatok radila ist k gastroentnologovi. Ale tiez by som ti poradila zájst za klinickým psychologom. Terapia ti pomoze. Skús dalej jest pravidelne - vela zeleniny, ovocia, cereálii, chudeho masa, rýb, semien.... A mala by si vediet ze ak budes dalej pokracovat v bulimii, bude to mat následky ovela horsie ako zopár jaziev - vázne sa ti moze poskodit organizmus, budu ta boliet zuby, vypadávat ti vlasy.... Takze hor sa za psychologom! Budem ti drzat palce!

spiralka

ja uz z toho nedokazem von a mam prietela a on sa ma pyta preco mu tak ublizujem preco sa tak k nemu spravam niekdy som smutna a on sa ma pyta co mi je a ja ze nic ja mu to nemozem povedat a uz sa iba hadame ja som potom podrazdnena a vela krat poviem co nechcem a iba rozmyslam ako mu poviem ze konec:((((.ja uz nevladzem vobec ma nebavy zit a viem ze ked sa snim rozidem tak uz nebudem mat nikoho ani preco zit ze budem zit mimo ludi sama doma iba s tou prekliatou chorobou citim sa beznadejna uplne nepotrebna mne by bolo dobre keby som tu nebola

activia705

no tak ja som tiež trpela bulímiou, ale potom som si uvedomila, že len vtedy myslím na jedlo, prejedanie a iné veci, ked sa nudím...teraz sa snažím stále niečo robiť a ono to naozaj funguje...skús sa zaoberať niečim iným, alebo problémom iného človeka, to ťa tak odpúta od tejto choroby, že sa sama budeš čudovať a taktiež najhoršie čo môže byť je aby si ľutovala sama sebe, skôr si hovor že to nič nie je a ľahko to prekonáš a uvidíš ked si to budeš neustále opakovať tak sa to tak hlboko dostane do tvojej mysle, že na vracanie nepomyslíš. držím ti palce

darkprisncess

fooood: ahoj vdaka za radku , dnes som sa pokusala jest normalne , ale sa mi to samozrejme nepodarilo :-(... proste prejedania a zvracanie sa stali uplne mojou sucastou a ja sa proti tomu citim uplne bezmocna :-( ...boze naco si musim taqto nicit ziwot?!

darkprisncess

fooood: ahoj...diky za radu...dnes som skusala jest normalne a neprejedat sa som myslela , ze to dokazem, ale mylila...ako zdy :-( ...skratqa ja uz nedokazem zit bez toho prejedania a zvracania je to mojou sicastou rownako ako potrebujem kyslik...a nie myslim si , ze to nie je prilis silne prirovananie...nedokazem to asi nikdy

darkprisncess

fooood: ahoj...diky za radu...dnes som skusala jest normalne a neprejedat sa som myslela , ze to dokazem, ale mylila...ako zdy :-( ...skratqa ja uz nedokazem zit bez toho prejedania a zvracania je to mojou sicastou rownako ako potrebujem kyslik...a nie myslim si , ze to nie je prilis silne prirovananie...nedokazem to asi nikdy

fooood

ahoj, uplne ta chapem. zazila som podobne. ak to uz trva dlhsie a nevies z toho von, je to jasna bulimia. potrebujes pomoc. sama sa z toho nevyhrabes, tomu ver. to ti vravi zena, ktora sa snazi sama z toho vyhrabat uz 9 rokov. a ano, budes priberat, znicis si zdravie. viem ze to ta nepresvedci, ved to ani sama nechces. je to ako zavislost. co mas robit? okamzite zrus svoj zavazok schudnut, aj keby si bola tucna. lebo stale hladovanie ta bude viest len k dalsiemu prejedaniu. ked zacnes normalne jest, nebudes vracat, schudnes aj to co si nabrala. ale hlavne sa ukuldni a jedz. spomen si ako si jedla cely zivot predtym. kolko ti chutilo a ked si mala dost, prestala si. skus sa k tomu vratit. a ozvi sa ako dalej