Trpela som 10 rokov bulimiou!

Príspevok v téme: Trpela som 10 rokov bulimiou!
karina

Ahojte, trpela som 10 rokov bulimiou/ako som zistila,ze som tehotna prestala som ...je tomu uz 5 rokov/
Teraz zacinam mat zdravotne problemy .. myslim,ze to s tym suvisi...
mam problem s hrdlom. Neboli, ale mam akoby napuchnute v hrdle..tvori sa mi tam hlien...niekedy sa mi tazsie prehlta..bolesti v jamkach klucnych kosti/neviem ci to s tym suvisi.´..ale je to neprijemne..bodave bolesti/
Bojim sa ze to moze byt rakovina..ked si pomyslim, co som to svojmu telu vykonala najradsej by som sa nakopala do zadku...mlada a blba som bola...
Prosim ma niekto z vas podobny problem...alebo poznate niekoho kto by mal nieco podobne..Bola som HNO ale nepovedala som lekarovi ze som trpela bulimiou ... dal mi nejake lieky, ktore nepomohli..vraj reflux...ale to je blbost ...dakujem za rychlu odpoved

:(

ahojte, bojím sa že začínam mať problém s bulímiou, ...chcela som moc schudnut a aj som schudla dakych 10 kíl len stale mam nadvahu dakych 7, neviem vydrzat vecer nejest blbosti, proste príde to na mna a zjem aj celu cokoladu razoma potom uz cítim ten nepríjemný pocit keď som prepchata a potom sa to stane z obavy ze by som pribrala to co som tak tazko zhadzovala sa vygrciam, bojím sa ze sa to stane zvykom....., poradte mi prosím ako sa mam zbavit chuti na sladke a prejedania sa po veceroch inak, problem so stravou nemam, len neovladnem sa nekupit si daco sladke a nezjest to vecer :(((((

gabina

karin,
tak na obavy mám jediný recept: nečakať, nedomýšľať si, čo vôbec nemusí byť pravda, dať sa poriadne vyšetriť a nezatajovať...:-) Držím palec, nech si čoskoro v poriadku! g

karina

Ahoj Gabina,

no ja som brala tie lieky 2 mesiace a nic..;(
(moj dedko zomrel na rakovinu stitnej zlazy a on vzdy vykasliaval hlien a nakoniec vlastne zomrel na to, ze sa udusil na tie hlieny)
pravdaze viem ze bulimia a anorexia su zavazne ochorenia..povedala som to na odlahcenie temy...
moja mala mala 4 roky a rada by som sa dozila jej prveho dna v skole, jej svadby, vnucat..dostala som strach ...

gabina

Ahoj, karina...
Ja by som ten reflux až tak nezavrhovala. Tiež som mala anorexiu a bulímiu, celkom statočne som sa tomu poddávala a dlhé roky. Som už mamou dvoch detí, staršie má 7 a mladšie 5. Len teraz nedávno som sa začala cítiť akosi divne, bolelo ma v hrdle, ale nie tak, ako keď máš infekciu. Kašľala som, ale bol to celkom iný kašeľ, ako som mávala. Bolo mi zle od žalúdka a len čo som zjedla nejaké sústo, ostalo mi ťažko. Môj lekár - a dôverujem mu maximálne, mám na to dôvody - mi diagnostikoval reflux a predpísal lieky na mesiac a pol. Takže, myslím, že by si mala majskôr skúsiť využívať tie lieky, mne sa uľavilo už po dvoch týždňoch...
Pokiaľ ide o to, že sa hanbíš povedať lekárovi o tom, že si trpela na bulímiu - ak más nejaký zdravotný problém, hanba by mala ísť bokom. Jasné, aj ja som za každou bolesťou v žalúdku, v hrdle alebo niekde medzi tým videla rakovinu. Našťastie, zdravotne som fit napriek tomu, že som povymýšľala kadečo.
A ešte niečo - nie všetko, čo anorektičky a bulimičky robia, súvisí s tým, že sú, ako vravíš "mladé a blbé" :-)