antikoncepcia...problem???

Príspevok v téme: antikoncepcia...problem???
smejkaaa

Ahojte mna by velmi zaujimalo ci beriete antikoncepciu a ak ano aku, vase skusenosti s nou pripadne ci ste ju uz aj vysadili,a ak ano preco(pokus otehotniet alebo komplikacie).Ja osobne totizto nechcem velmi brat antikoncepciu a na druhej strane priatel nemusi kondomy...ako riesit takyto problem?Viem ze su aj ine formy ako nepr. pharmatex ale vraj velmi spolahlive nie su.Ako postupovt pri takom niecom?ak kazdy z nas ma vyhrady?

musska

ja som tiez bola vytesena z HAK, ked som ju zacala brat, mala som asi 16 a brala som ju asi tri roky. Lekar mi povedal, ze nech si letak ani necitam, ze to "len tak" pisu vedlajsie ucinky. Mam 23 rokov, chronicky poskodenu pecen s niekolkymi benignymi tumormi, fak "uzasna" vec na HAK. A mam aj alergiu na latex:) takze u mna jednoznacne coitus interruptus:))) popripade pharmatex..zo zaciatku, ale teraz uz nie.

janulka3352

ja sa vam baby vlastne ani necudujem ze to papate... tiez som kedysi bola na vasom miestee...a papala som a papala... nic mi nebolo, vsetko perfektne, aj cyklus na minutku, aj chranena pri sexe, aj menej bolesti pocas menstruacie, zdalo sa mi ze je to idealna vec, jednoducho vsetko bolo super, bez ziadnych komplikacii, zlych stavov, a pod...a vlastne vzdy som bola zdrava ako rybicka... az jedny testy ukazali co mi hak pocas roka sposobila - dopad na srdce, oblicky, polovica vlasov fuc,znizena/takmer ziadna moznost otehotniet....a pritom jedna z najdrahsich, najpredavanejsich a "najlepsich HAK" stala som ako PUK pred doktorom, toto moze HAK sposobit, pytala som sa nie len lekara ale aj sama seba, pretoze v letaku toho moc nebolo... nuz pravda je taka, ze negativne priznaky nie su na letakoch vsetky taxativne vymenovane... a tak je len na nas, ci sa na to dokazeme objektivne pozriet a aj ked nemame medicinske vdelanie, zhodnotit, ze umele hormony pre telo mladej (ale aj starsej ) zeny su riadnou zatazou ale hlavne velkym RIZIKOM! ... necem teraz prehovarat nikoho kto to berie, ved je to kazdeho vec a je to OK, ale tie babenky co sa newedia rozhodnut, nech radsej popremyslaju, sme v 21.storoci a existuje mnozstvo dalsich metod ochrany... stare dobre prislovie: "dva krat meraj a raz strihaj" ... aby uz potom nebolo neskoro (ako v mojom pripade) :((