co mam robit prosim???

Príspevok v téme: co mam robit prosim???
Marianka

som v rocniku na strednej skole, kedy sa rozhodujem pre vysoku skolu (4.). moj problem je ale v tom, ze chodim na obchodnu, aj ked som nikdy ist na obchodnu nechcela. prinutili ma lekari (kedze som telesne postihnuta - hoci to nevidno) a rodinna rada, ktora zasadla. vzdy som sa chcela stat detskou zdravotnou sestrou. ale ked som si pozerala, ze ake su poziadavky napr. u nas v Presove, tak je potrebna: maturita zo zdravotnych predmetov, certifikaty (napr. o prvej pomoci...), rozne sutaze a samozrejme aj pisomne prijimacky z biologie cloveka. viem, ze takto nemam sancu. dalsia skola je v Ruzomberku. to je dost daleko pre mna. sice mne by to nevadilo, ale mame to vadi. boji sa, lebo jej lekari natrepali do hlavy, ze nech ma len nikde nepusta, aby som si nahodou neublizila, co je totalna hlupost. co mam robit? som uz z toho chora. prosim poradte mi. mam sa zamestnat na ten jeden-dva roky, popritom sa pripravovat na skusky, alebo odist prec? planujem totiz odist z Presova, aby som dosiahla aku-volnost, ale teraz to zrejme nepojde. co by ste mi odporucali v takejto situacii? akekolvek informacie o tomto pripade, ktore vas budu na poskytnutie rady zaujimat vam poviem. len mi pomozte, lebo inak sa zcvoknem.

kaja22

Ahoj a aky druh postihnutia mas? Podla toho co pises to nie je vazne. Si uz dospela a tak mas pravo rozhodovat o svojom zivote. Skus ist na prijimacky. Aj ked si myslim, ze ak si z obchodnej akademie, radsej sa uc na maturitu a potom si daj rok pauzu, zarob si nejake peniaze a pripravuj sa na prijimacky. Vysoke skoly ponukaju rozne kurzy pre buducich uchadzacov. Tak drzim palce.