Ranka na krčku maternice

Príspevok v téme: Ranka na krčku maternice
ivu

Ahojte baby chcela by som vas poporosit, aby ste mi napisali, ak mate skusenost s niecim takym ako ja...takze bola som u gynekologa na preventivnej prehliadke a ten mi na krcku maternice nasiel malu ranku ktoru nazval ectropyum. Povedal mi, ze to nic nie je a pytal sa ci som zmenila za posledny cas partnera. Ked som mu povedala ze ano, odpovedal, ze to moze byt tym alebo prekonanim nejkej infekcie, potom sa mi na to pozrel mikroskopom a uz ma uplne uistil, ze je to vporiadku, ze sa to stava. Zobral mi stery na cytologiu vramci obycajnej kontroly aj ster z maternice na hormonalny profil, vysledky este nie su. Nebala by som sa, ale viem, ze z takychto raniek moze byt aj rakovina krcka maternice. Ma niektora z vas skusenost s takouto rankou? Ako sa jej hojila? Neviem usudit, ci ta ranka je spôsobena tym, ze kazdy muz ma ine bakterie alebo nejakym mechanickym natrhnutim pri pohlavnom styku. Viem len, ze este pred mesiacom som to nemala ked ma pozeral, kvoli infekcii. Potom som bola za priatelom v Anglicku a kedze sa vidime malo kvoli dialke sexu bolo viac nez dost :) a bolo to po prvykrat, co sme sa milovali intenzivnejsie (myslim kazdy den alebo tak) pred tym sme spolu spali asi len dva-tri krat.

terra

Podla mna ta bolest ci krc nebol sposobeny rankou na krcku.Ja som vtedy nepocitovala bolesti, len ked som mala zapal alebo mikozu. Krce si mohla mat v crevach. A menst. cyklus zacne haprovat po hormonalnej nerovnovahe si myslim. Lekar ti zisti z cytologie ci si o.k. Drzim palce :-)

ivu

Dakujem, celkom si ma upokojila :) este by som sa chcela spytat, ci tato ranka moze byt nejakym spôsobom bolestiva? Prave vtedy, ked som bola za priatelom ma chytil strasny krc v podbrusku, ktorym trval asi 5 - 10 minut a potom presiel a uz sa mi nevratil. Mala som vtedy aj nieco porobene s menstruacnym cyklom, meskala mi menstruacia viac ako desat dni.

terra

Ja som mavala tiez ranky po burlivejsom sexe kedze manzel je obdareny viac nez dost:-D. Potom sa mi to stratilo. Podla mna si robis zbytocne starosti. Aj moje kamosky to mavali a su v poriadku.