Pre tých, čo bývajú v paneláku

Príspevok v téme: Pre tých, čo bývajú v paneláku
tinka228

Pred 4 rokmi sme si vtedy ešte s priateľom (dnes už manžel) kúpili byt v paneláku na 2 posch. Obaja sme žili v paneláku aj pred tým s rodičmi. Ale takéto čudné správanie našich niektorých susedov nevieme pochopiť. Napr. našej susede, čo býva pod nami, vadí, keď si prášim deky z okna. Že jej zašpiním okno. Pri tom rovno popod naše okná ide dosť frekventovaná cesta a nad ňou je ďalších 6 bytov, kde taktiež všetci prášia z okna. Ďalšia naša suseda (balkónová) má tiež problém s tým, že si z balkóna prášim behúnik. Lebo ona suší prádlo na šnúrach vysunutých von z balkóna (byty čo nemajú balkón to majú takto namontované na oknách). Neviem prečo nesuší na balkóne. Tak som jej povedala, že či jej nevadí tá cesta pod oknami a ďalších 5 susedov nad ňou, čo vyhadzujú ohorky z cigariet, muškátové listy a taktiež si prášia veci. Vraj si ja mám ísť prášiť von pred vchod.
Keď som s malým na prechádzke vždy sa pozerám po oknách a ľudia si normálne prášia veci z okna. Ešte nikdy som nikoho nevidela prášiť deku pred domom. Ani pred tým, keď som bývala s rodičmi, sme s tým nemali problém. Čo si o tom myslíte? Sú divné naše susedy alebo my?

evitta

Katka, urcite sa bude treba ozvat, no manzel ma tiez brzdi, on nie je taky nervak. Ja im ani nechcem ze vynadat, stacilo by ich na to jemne upozornit. Ale pochybujem ze s tym prestanu, to su take povahy, ze maju "na salame" vies.. Pocujem totiz ako medzi sebou komunikuju..

brekek

Nechápem co sa pozastavujete nad takými kravinami ze prásenie koberceka. ja taketo veci naozaj neriesim, urcite je horsie ked ti robia susedia rámus, nedodrzujú nocný klud, vrtajú,alebo vyhodia ti spak ktory pristane na balkone a este mozes vyhoret

katkaaaaaaaaaaaa

Evita ...no ale myslim ze dlho "ticho" neostanes, lebo ked mas den co den taky ramus na chodbe ked sa ti narodi malý/malá tak to neznesies.... bude ti to vadit co je samozrejme normalne, a aby ti nezobudilo dieta tak ich zacni "vychopvavat" už teraz! :-)

hhhhhh

Akoze nic v zlom ale i ja sa hnevam ak niekto koberec prási z balkona.... z okna mi to nevadi ...ale z balkona, ved na balkone ludia zvyknu i posediet, maju pradlo vyvesene a ten bordel keby mi mal ist na balkon tak dakujem, alebo maleho zvyknem dat spat na balkon do kociara tak to si neviem predstavit ze by mu na nos padala spina a prach z koberca...z okna nech sa paci ale z balkona neuznavam..

byt

aj ja mam veselu prihodu v panelaku,/ale aj zle prihody/,ale napisem tu veselu.
Zberali sme sa s ex manzelom na prechadzku a vysli sme na chodbu,dvere sme nechali pootvorene,akurat domov,siel sused zo psom.Pes nam vbehol do bytu,do kuchyne otocil sa pod stolom a vybehol z bytu.Ked sme sa vratili z prechadzky,tak sme si sli dat kavu,ja som si na chvilu sadla za stol a natiahla som si nohy,odrazu som zacitila nieco mokre,pozrela som sa pod stol a tam bola mlacka od psicka.No,tiez ma natiahlo,lebo som bola tehotna a nezniesla som take veci.Tak sme sa potom smiali,ze este dobre,ze neurobil nieco ine.Inak nas sused-psik,nam stale cural na rohozku pred dvere.

evitta

My sme pred dvomi mesiacmi kupili 3-izb. byt v tehlovej novostavbe a po dvoch tyzdoch ako sme sa tam nastahovali som zacula vecer obrovsky rachot z chodby pred nasimi dverami. Otvorim dvere a nas sused cca. 30 rocny chlap lezi na zemi a cele nase dvere, aj s rohozkou su ovracane. Hrozny smrad, no skutocne ma naplo. Kamarati ho zdvihali zo zeme, tak som ich poprosila nech si ten bordel po sebe upracu. Jeho manzelka chytila mop a par tahmi to tam akoze vycistila. Na dverach a na bielej stene pri dverach mi zostali zvratky, dalej som to nekomentovala, musela som to sama vyumyvat. Odvtedy sa im radsej ani nepozdravim, mam nesmiernu averziu. Okrem toho maju rocneho syna a hraju sa s nim kazdy den na nasej spolocnej chodbe, tam sa bicykluje a autickuje, hotovy ramus, rev... tiez to nekomentujem, len ticho to strpim, lebo tiez cakame babatko...Tak asi tolko o nasich susedoch. Ostatnych som este nestihla spoznat,mozno inokedy a dufam ze v lepsom duchu :-)