Bulimia a tehotenstvo

Príspevok v téme: Bulimia a tehotenstvo
kaine zoe

ahojte dievcata. bulimiou s anorektickymi crtami trpim uz 8 rokov. som uz vo veku ked s manzelom planujeme dietatko. problem je, ze manzel samozrejme nechce, "kym nebudem z PPP uplne vonku". citim sa strasne, mam totiz pocit ze to nikdy neskonci. premyslam, ci prave tehotenstvo by mi nepomohlo sa z toho dostat a zamerat sa na nieco ine. ved keby som nosila dietatko, hadam by som mu tak nechcela ublizovat. napiste ak s tym mate nejake skusenosti a co si o tom myslite. treba dodat, ze sa liecim, chodila som psychologom, psychiatroj, skupinky, uz nevraciam 3 krat denne, ale cca raz za 3-5 dni. verim, ze sa to zlepsuje... co myslite?

cassandra

ublizovat babatku nebudes, o to sa neboj. metabolizmus tehotnej a dojciacej zeny je prisposobeny tak, ze v prvom rade zasobuje dieta zivinami, ak sa tieto nezvysia, bude stradat matka, nie dieta.
ja som mala bulimiu niekolko rokov pred otehotnenim, pocas tehotenstva, a aj po porode. nie sice nejaku krutu, ale mala som. narodilo sa nam naozaj krasne, zdrave dietatko, s uplne tabulkovou hmotnostou, netrpi ziadnymi alergiami, refluxom, a podobne. dojcene bolo viac dva roky.
bolo by idealne, ak by ste pocali dieta az ked budes v poriadku, to je samozrejme. nikto ti nezaruci dopredu, ze tehotenstvo ti pomoze dostat sa z toho. musis ty sama chciet, a musis mat aj podporu manzela alebo dalsej rodiny.
kaine zoe, prajem ti, aby sa ti splnili tvoje sny a tuzby.