Ploché bradavice na tvári

Zudzina

Dobrý deň, prosím vás, potrebujem radu, Asi tri týždne dozadu som si na palci na nohe našla zvrchu malú hrčku - najprv som si myslela že ide o kurie oko keďže máme v škole povinné plávanie. Išla som ku kožnej a zistila som, že je to bradavica. V lekárni som si vyzdvihla Kolodium forte a každý deň si to dvakrát natieram. Dnes je to piaty deň. Prípravok mal vysušiť bradavicu aby odpadla, výsledok sa mal dostaviť do mesiaca. Lenže mne po štyroch dňoch natierania zišla koža, normálne sa sama zlupla. Potešila som sa, že možno aj s bradavicou, ale zdá sa, že nie. Na nohe síce nemám už žiadny výrastok, ale nemyslím že je preč. Natierať som neprestala, ale keďže mi zišla koža, tak to nenormálne štípe. Mám to natierať ďalej, alebo to mám najprv nechať zahojiť, alebo čo mám robiť? Odvtedy som si to natrela asi už trikrát, koža začína byť tvrdá, ale nehojí sa to. Ďakujem:)

Pitbullka

Tea Tree Oil 100% z lekárne - po týždni po plochých bradaviciach na brade a líci ani stopa (mala som aj iné vodičky a mastičky od doktorky a nič nezabralo). Po troch dňoch to po natretí dosť štípalo a potom sa to začalo celé šúpať. Na konci týždňa tvár čistá, krásna, hladká :)

Ewix

Po troch rokoch boja s bradavicami na tvári mám doma plnú krabičku produktov, ktoré mi nepomohli. Vrátane troch prípravkov na predpis- skinoren, duac gel a famciclovir-teva (ktorý som si od kožnej doslova vynútila).
Napokon ma z tejto pliagy dostal ricínový olej (balený vo fialovom skle- hoci neviem či to nejak súvisí s účinnosťou.)
Natierala som si ho na noc a najviac postihnutú bradu aj počas dňa. Po pár dňoch bradavice výrazne stmavli a nebola som si istá či vidím zlepšenie alebo zhoršenie. Ale potom nastalo veľké, bezbolestné zlúpavanie- pričom na zdravú kožu to nemalo žiaden vplyv. Po mesiaci už nebolo nič vidieť- ani len jazvičky neostali. Ale kde tu sa ešte objavovalo šúpanie, tak som vedela, že tam bradavice ešte pomaly odumierajú, len ich voľným okom nevidieť. Možno to nepomôže u každého typu bradavíc, ale pokiaľ už hľadáte riešenie, určite si ricínový olej pripíšte na zoznam.

precsbradavi

Ja som mala take male ploche bradavicky na brade a skusala som vypalovanie viac krat, hocijake masticky.. bola som uz vazne zufala a jedine co mi pomohlo bol roztok INFACTODELL.. je to roztok specialne urceny na virusove bradavice, znici to ten virus pod kozou a po bradavickach neostane ano stopy, ziadne jazvy a max. Do dvoch tyzdnoch je po nich..na SVK Je to nepredajne ale v rakusku nie je problem s predajom alebo ja to mam aj s talianska.. navod na pouzitie si najdete internete.. takze smelo do toho :))

amalka 3

2 roky som sa liečila u kožnej . Nakoniec mi plaché bradavice vyliečila primárka zo Svidníka masťou Antopar – benzoylperoxid.

kikadfsa

Dávnejšie som sem písala a radila antivirotiká FAMCICLOVIR - TEVA. dopĺňam info. Ano celkom dosť to pomohlo ale nie na všetky len na tie veľké, drobné mi kde tu ostali a šírili sa ako som ich odškrabovala,nevedela som si už pomocť.. brala som dve balenia a BACHA pri užívaní antivirotík nezabudnite na probiotiká! oni tie bradavice cez deň ani tak nie sú vidno ako po umytí tváre, vtedy sa koža akoby povolí a všetky vyjdú na povrch. Potom mi nejaké kožná ešte niektoré povypaľovala a aj tie asi zmizli, ale ťažko sa to dá pozorovať ak ich má človek viac - hovorím o plochých na čele, sú roztrúsené a ťažko rozoznateľné, koža je jemne hrbolková ale samotnú jednu bradavicu ťažko rozpoznať, sú v takých skupinách. Teraz na tie zvyšné používam Acetocaustin a mám tvár teda pekne vyžratú od toho, je to veľmi silné a človek po nanesení vidí ako sa mu až sťahuje a páli koža a bolí to rovnako ako vypaľovanie. Ale za pokus to stojí. Som z toho zúfalá už rok. Veľa šťastia. Napíšm ako zabral ten acetocaustin.