Depresia vs. Uzkost? (strach z "odhalenia")

Príspevok v téme: Depresia vs. Uzkost? (strach z "odhalenia")
tramtataaa

Ahojte, prosim vas, aky je rozdiel medzi uzkostou a depresiou?

Uz od nedele mam v hlave strasne vela myslienok, mam dost stresov zo skusiek a plnu hlavu studia..Taktiez mam za sebou dost narocny rok plny sklamani z lasky, stresov zo skoly...atd
Teraz sa mi nic nechce, ani von ist vyluftovat,ale ked som uz vonku, tak je super, bavim sa a rada komunikujem :)len vecer ked odpocivam na postielke,tak ma zacinaju prepadat rozne myslienky - analyzujem vlastny zivot, hlavne minulost. Analyzujem inych ludi a tak. + myslienky na skolu. Jeden profesor mi robi problemy so skuskou, takze dost vela studujem. No a sem tam mam pocit ze mi niekto sedi na hrudi :( Nemam sklony k samovrazde ani nic podobne. Chcem zit. Na take veci som nikdy nepomyslela.

Ako si citam priznaky depresie, tak mam z tych vsetkych akurat bolenie hlavy - sem tam a to moze byt aj z anemie, ktoru mi diagnostikovali v decembri. No poslusne papam zelezo v tabletkach aj v strave

Myslite, ze to moze byt uzkost,alebo lahsia forma depresie? Viete cim viac chcem aby tie myslienky vypadli, tym viac ma napadaju :) potrebovala by som surne nejaky oddych prec od ludi, resp. niekde v spolocnosti, aby som nemyslela na hluposti

Len sa velmi bojim,ze mam depresiu..nechcela by som skoncit na AD. :( Prosim lejdinky nevysmejte ma. Naozaj ma zacinaju tie myslienky pozierat a cim viac chcem,aby to zmizlo,tym viac na to myslim...

Inak viete naco casto myslim? Tazi ma jedna udalost co sa mi stala. Ked som mala 16 rokov,tak som bola znasilnena. Nie brutalne, no dotycny vykonal sex bez mojho suhlasu. S tym som sa za tie roky myslim celkom dobre vyrovnala. Dokazala som mat plnohodnotne vztahy a ani milovanie mi nerobilo problem. Samozrejme,ale trvalo kym som sa s tym vsetky zmierila. Vzdy mi s tym pomohli moji priatelia.

A problem je asi v tom, ze o tomto vedia moji expartneri, co je samozrejme, ze to museli vediet. Lubila som ich, doverovala a vzdy to boli muzi, ktorym aj doteraz mozem doverovat.(su to asi 5 ludia) No prenasleduje ma pocit, ze to raz zneuziju proti mne nejako. Napriklad ze to len tak vyzvonia do sveta. Viete co myslim? Mozno to je hlupe,ale mna tato myslienka dost obmedzuje v konani a v mysleni na buducnost.

katkaxxx

ahoj tramtataaa, depresiu nemas, to je jasne. nemyslim si ani ze by si mala uzkost a ked ano, tak minimalnu. skor je to vyhroteny stres. ale myslim si ze na kazdy pad by si mala skusit psychologa alebo psychoterapeuta, aby si sa mozno este lepsie vyrovnala s tym neprijemnym zazitkom.. urcite by ti to pomohlo, pretoze taketo veci ked ostanu nedoriesene v mysli, tak mozu v buducnosti robit sarapatu. a okrem toho ti poradim temu "Uzkost" - su tam super ludia, ktori si navzajom radia a vela sa tam rozoberaju aj tie myslienky, ktore si spominala. drzim palce

andy

Ťažko ti poradiť, depresiu určite nemáš, je to asi len stres, mala by si sa začať venovať niečomu inému okrem školy, nejaký šport, knižky, s kamošmi vypadnúť niekam na víkend,....s tým zneužitím - to sú hrozné veci. Je to určite dobre, že si to svojim priateľom povedala, určite boli k tebe v tomto smere zo začiatku ohľaduplnejší. Vôbec nemysli na to, že by to mohli vykecať a tak...ty sa nemáš za čo hanbiť, nič zlé si neurobila, tak ak by to aj nejaký "magor" vykecal, nič sa nedeje. Vôbec sa tým nezaoberaj, to by si sa musela stále z niečoho strachovať - mohli by opisovať tvoje telo, sex s tebou, kamoška by mohla vyklábosiť nejaké vaše tajomstvo,...takéto somariny nerieš...drž sa
P.S. Ešte ma napadlo - večer pred spaním si skús robiť pravidelne čaj na upokojenie nervov...ale v prvom rade si musíš veriť ty, z ničoho sa neodsudzovať a mať sa rada

filipka

Podla mna nemas skutocnu depresiu, lebo depresia je tak tazky stav a neznesitelny pocit, ze sama ides doktora prosit, aby ti predpisal nejaky liek, aj keby bol skodlivy..