Chripka v tehotenstve.. skodi to babatku?

kela

Ja som tehotna a zavisla v poslednom case na kvapkach do nosa. Uzivam Nasivin soft 3krat denne. Je to podla vas v pohode?

tinka228

majkad, môžeš paralen, v tehotenstve sa odporúča neprekročiť dávku 3 tabletky za 24 hod. (to napísal doktor v gynekologickej poradni).
a všetky by som vás chcela povzbudiť. nezúfajte a netrápte sa. Takmer každá žena bola prechladnutá (viac či menej) v tehotenstve. to by potom muselo byť postihnuté každé druhé dieťa. ja som tiež bola chorá v tehu, aj kamoška (tá brala 2x aj antibiotiká) a máme krásne zdravé detičky. chápem vás že sa obávate, ale dôležité je myslieť pozitívne.
a podľa mňa je neetické ak lekár dopredu zbytočne stresuje a straší pacientku len svojimi domnienkami. ak sa rysuje nejaký problém, tak nech to povie keď si je už 100% istý.

majkad

Ahojte, ja mam podobny problem. Uz vyse mesiaca som chora. Teda najprv to bol zapal hrdla, ten som prechodila bez liekov iba na cajoch a Hedelixe, ked mi uz zapal prechadzal, tak ma nanovo chytila zase chripka. Liecim sa v posteli a zase som na cajoch a starych procedurach :) Som v 14tt a moj najvacsi problem je, ze z chripky mam strasne bolesti hlavy. Uz neviem co robit, kazdy liek co najdem najprv prestudujem ci ho mozu brat tehotne, nic som nenasla co by tehotna od bolesti hlavy mohla brat. Neviem si uz rady. Ak viete poradte. Vopred dakujem

mojaeni

Pri prvom tehotenstve som nemala problemy ziadne, ani len upchaty nos, toto tehot. sa na mna lepi snad vsetko. Ale celkom vyhnut a zabranit sa tomu neda...

mojaeni

babulka
som na tom podobne ako ty, tiez tehotna a prave som prelezalasilne prechladnutie a teploty.Tak isto zijem s obavami, najhorsie je, ze lekar ti neda jednoznacnu odpoved. Ten moj mi ppovedal, ze nasledky na babtku to moze a nemusi zanechat ale to teraz nijak nezistime. takze 100% ne kludna uz nebudem vobec, ale nechcem si ani pripustat nic zle, hoci mysliet na to musim. Ja zacinam 17. tyzden a dnes som bola prave na poradni. Babtako co a vyvoja a velkosti tyka, je zatial v poriadku.
Lieky som brala tiez len homeopaticke, velmi mi pomohlo Oscilococcinum a este a Coryzalia, to sa cmula kazdu hodinku. Predty, som to nikdy neuzivala, ale po dvoch dnoch som sa citila skoro zdrava.

teta erika

Babulka. Lieky do seba nedavaj ked nemusis. Hlavne prve 3 mesiace. Potom mozes uzit aj paralenku keby bolo najhorsie. Skus nieco homeopaticke ako oscillo alebo hedelix na kasel. Su aj ine, len men zaberalo toto, alebo var si len caj (tiez nie velmi bylinkovy, lebo niektore skodia). Skus sa spytat v lekarni alebo keby Ti bolo horsie, tak sa opytaj este raz lekarky. Drzim palce a vyliec sa....

budesvporiadku

uz si sa u tej lekarky mohla spytat, ci to vadi, no nie? prechladnutie nevadi. Dodrzuj pokyny lekarky a vsetko bude ok, snaz do seba nedavat ziadne tabletky, ked to je mozne. Mnohe zeny pocas tehu mali aj zapal pluc a vsetko bolo v poriadku, tak sa neboj. Ale take veci si si mohla zistit uz pred tehu...Zaklady.