pozitívne myslenie

t333

tak napriklad:
Anselm Grun - Mala kniha o stasti (A. Grun je vseobecne velmi dobry autor)
Louise L. Hay(ova) - Miluj svoj zivot (najprv som precital knihu a az na konci knihy mala kratky zivotopis. povedal som si, ze ked clovek s takymto osudom dokaze mysliet pozitivne, tak musim aj ja :)
G. Jampolsky - Odpustanie, najucinejsi liek (nie je to uplne o pozitivnom mysleni ale pre mna asi najlepsia z tychto vsetkych, mozno preto, ze bola vobec prva).
G. Jampolsky - Leciva moc Lasky

Je mozne, ze niektore v kniznici nezozenies, ale daju sa kupit cez net a nie su drahe (5-10 e)

M74

Nie je problém pozerať na tú istú životnú situáciu pozitívne aj negatívne. Ľahko by som mohol povedať, že moja práca je relatívne nudná, že kamarát má vyšší plat a kolegovia sú nič moc. Ale tiež môžem povedať že moja práca je nenáročná, v príjemnom prostredí, mám nadpriemerný plat a kolegovia sú v pohode, aj keď toho moc nenakecajú.
Každopádne treba myslieť pozitívne, negativizmus nič pozitívne neprinesie :-). Nie vždy sa to dá, ale o to viac obdivujem ľudí, ktorí sú vyrovnaný a v podstate stále v pohode. Samozrejme sú životné situácie kde ani najväčší optimista nemôže myslieť pozitívne, ale taký je život.

negativistka

t333, zrovna včera som chcela zájsť do knižnice,ale máme ju zatvorenú...chcela som si požičať nejaké tie knihy.. a nevieš mi napísať názvy a autorov tých knižiek? dakujem :)
Well, dakujem. Ja si tiež myslím, že to aký život prežijeme je len na nás.. :) nedávno mi prišiel taký mail, neviem už teraz presne ho reprodukovať celý..ale proste jeden muž každé ráno vstával usmiaty, ďakoval za krásny deň, aj ked vonku pršalo..rozhodoval sa, bud bude celý den kvoli tomu ufrflany a smutný alebo sa bude usmievať, tešiť sa z maličkostí a kolegovia sa mu čudovali v práci, prečo má stále dobrú náladu.. stala sa mu nehoda..a ked ho išli operovať, nedávali mu velkú nádej..povedal doktorom ale, že nech ho operujú ako živého, nie mrtveho..a prežil, síce na vozíku,ale šťastný, že žije :)

negativistka

meri.m a kde sa dá zohnať? aj na nete? nadabovny, s titulkami? skúsila by som si to pozrieť:)

btw.ja som taký realista, ale niekdy mám proste také sprosté obodobie(lenže v poslednej dobe aj každý týždeň), že plačem, ľutujem, prečo sa stalo to a hento..a pod. :( a sú obdobia, kedy sa teším aj z maličkostí(teda mňa viacej potešia maličkosti)ako napr. pekná sms, milé slová od kamarátiek, slnko na oblohe apod.

Well

negativistka- V prvom rade sa treba s tymi ludmi vcitit akoby do jednej mysle a nie byt len pozorovatel.Musite si najst spolocne hodnoty a hladat vo vsetkom v prvom rade prinos a to stasticko.Kazda minca ma dve strany a treba zacat cvicit mozog na to pozitivne a postupne sa odstrani negativny pohlad na vsetko.Treba sa tesit aj z malickosti.
Zivot ma kazdy taky ako si ho vo svojej mysli spravi ......je to vsetko len o pocitoch.
Netreba to vzdavat a zas vidiet v tom nieco co sa neda zvladnut......skratka sa zatat a aj ked to isty cas nebude mat ziadny efekt.....nakoniec sa to zmeni.

t333

vela tu toho uz bolo napisane.
July, jaja, well - suhlasim.
Tiez som mal zle obdobie a pomohli mi knihy. Dostali sa mi do ruk kvalitne, ktore cely problem negativneho/pozitivneho myslenia rozobrali a ukazali moznost, na druhej strane je vela slabych knih, ktore ti omielaju, mysli pozitivne a to co si zaprajes spadne z neba. K takym podla mna patri aj nedavny "bestseller" Tajomstvo.
Ja ked pocujem tu primitivnu radu "mysli pozitivne" tak sa mi dviha zaludok. Clovek, ktoremu v nejakom obdobi zivot kladol polena pod nohy nezacne mysliet pozitivne len tak lusknutim prsta. Treba hladat priciny, problem rozobrat, mozno to aj nejaky cas bude trvat...

meri.m

Ak si má človek nasilu vsugerovávať pozitívne myšlienky, len ho to vyčerpá a vytočí. Ak sa smútok nevytesňuje a precíti, časom odíde sám.
K tejto téme odporúčam skvelý nórsky film Kurz negatívneho myslenia. :-)

negativistka

dakujem za reakcie. ale čo viem, ja mám vždy optimálny tlak, ani nízky, ani vysoký.. tak neviem..
Well, práveže ja sa obklopujem pozitívne mysliacimi ľudmi..a niekedy sa pristihnem, že im závidím, akí sú šťastní a pod. napr.včera som sa rozprávala s kamoškou,čo je šťastná a pripomenula mi obdobie, kedy bola ona tá,ktorej sa nedarilo.. lenže to je sviňa život.. ona mi teraz odchádza do zahraničia, bude mi chýbať.. lebo je ťažké nájsť človeka-kamaráta, čo ti poradí a vypočuje.. napr. mám jednu kamošku, ktorá je super, zábavná, ale v tomto je nanič..ja jej poviem problém a ona len, to je ťažké, neviem, čo také ti mám na to povedať.. kks, tak díky.. hlavne, že ja jej situácie vždy prehodnotím, čo je najlepšie a pod.. a ona nič.. ale práveže ta kamoška, čo mi odchádza, tak ona je super v tomto, tak racionálne rozmýšla, vždy ma tak nakopne(síce ako sky tá kniha-nie nastále). a takých je málo a to si cenním..

janka24

možno preto sa mu znižil,lebos a hrozne lutuje..tak ako píšeš znižil sa mu,lebo zosmutnel..lutuje sa, nič ho nebavi...može byt