bojim sa byt sama doma, bojim sa zvukov, pukania...

Príspevok v téme: bojim sa byt sama doma, bojim sa zvukov, pukania...
lorelai

Aj ked na tomto fore som zaregistrovana, radsej som sa odhlasila a chcem sem napisat anonymne.

A kde je problem? Mam pocit, ze mi doslova sibe. Bojim sa kazdeho zvuku, bojim sa ked v byte pocujem dokonca vytahove dvere, ze co ked niekto vykopne tie nase a bude nam chciet ublizit. Ked som sama doma, bojim sa aj takeho zapukania okien ked zafuka vietor. ked osm sama doma, bojim sa mat aj zapnute radio, lebo co ked nebudem pocut, ze niekto stoji sa mnou.. ono vlastne, stale mam pocit, ze nie som sama, aj ked fyzicky som sama. Tiez stale chodim kontrolovat vodu v byte, dvere na chladnicke ci su dobre zavrete, nahodou plyn ci neunika zo sporaka, ked odchadzam z bytu, mam pat minut rezervu, lebo viem, ze kazdu izbu budem aj dvakrat kontrolovat. nezatvaram za sebou dvere ked som sama, aby som pocula "keby nieco bolo". Nemozem vecer zaspat, ked pocujem susedov v panelaku ako chodia. Aj vcera som v posteli plakala, lebo som sa bala - nieco vrzgalo. Nenavidim, ako aj minule, telefonovala som v izbe a zrazu som len pocula ako zacal pukat (ako keby sa ho niekto dotykal) sacok so zemiak. lupienkami. a to tam boli polozene asi pol dna... Za cca polhodku som sedela na posteli s notebookom, ked zas z nicoho nic padla papuca. Ono, mala som ju da sa povedat na hrane postavenu a teda otocila sa normalne. Preco tak z nicoho nic? Ved som ju ani nemala nejaky ten cas obutu, ani okno otvorene nebolo, bola som v izbe len sama. Vcera napriklad som sa poobede osprchovala, otvorila som normlane dvere na kupelke a zrazu len o dvere nieco suchlo. pozrela som sa co mi teda zavadilo o tie dvere, alebo ci niekto za nimi stoji, nikto, iba na zemi bola padnuta pohladnica. Ked prisla domov mama, som sa jej spytala, kde presne bola ta pohladnica? ked mi ukazala miesto nechapala som, ako tam mohla zrovna dopadnut, a preco sa to stalo mne?

Uz ma to vsetko nebavi, bojim sa v podstate vsetkeho.

je niekto, kto mi moze pomoct, alebo mi zostava len sa z toho zblaznit?

Lu_cia

Asi tu teraz budem za psychopata, ale ja mam tolko nadprirodzenych zazitkov, ze by ste ma mnohi poslali na psychiatriu. Stali sa mi v noci aj za bieleho dna. Veci, ktore su inak nevysvetlitelne. Veci sa same hybali (nie ze sa nieco prevalilo) a tak, nejdem to tu rozpisovat, ale nikdy ma nematalo :)

tak

nie, ja nesuhlasim, a ani sa mi to nepaci, tento nas spolocny svet je zivy zdravy a bez strachu, ... tak to vidim ja, tak priatelka moja, ale zaujima ma Tvoj nazor, tak ak budes mas chvilku, tak napis, tesim sa s Tebou, ...

tak

fuha, ... toto nie je take lahke, kto Ti tak strasne ublizil, ... preco mas taky smrtelny strach, ... napis napis pomaha to, vyrozpravaj sa, som s Tebou, ...

3nttt

tiez som posero a nerada som byvala sama doma.hlavne v noci.ale odkedy sme si kupili nasu zver tak sa nebojim:) vzdy ked nieco pukne alebo buchne tak to zvalim na chlpaca a je dobre:)cize moja rada je KUPTE SI ZVIERATKO :)

psst

ahojte tiez vam mozem napisat nieco od nas. V nasom dome sa obesila jedna zena kedysi davno este pred mojou babkou. Babka mi rozpravala ze ked mali este drevenu podlahu , casto poculi kroky na nej.. Po case ked som bola na zakladke otec v noci pocul buchot riadu. S kamoskami sme vidali postavy v okne. To bolo take light.
Lenze mamina je na tieto veci dost citliva. Mava klasicku nocnu moru, dusenie, dvihanie z postele..Ale velmi realne, plakavala stale a bala sa byt sama doma. Trvalo to velmi dlho. Kym nezomrel otcov bratranec, mamina si s nim vychadzala. V ten cas ked ho zrazilo auto "prisiel", mamina nechce povedat co bolo ale ked jej oznamili ze je mrtvy ona to vedela. Povedala mi ze sa s nim rozpravala. Ale ako mala po jeho smrti dalsiu nocnu moru, videla ze niekto prisiel. Od povaly sa niesli zvuky krokov a potom hmla od stropu a videla vyslovene len ruky akoby sa bili, potom zas stupajuca hmpla a kroky na povale. Od vtedy nema nocne mory. A vraj kazdy stvrtok za nou ten otcov bratranec prisiel. Presla uz dlha doma, nocnu moru este sem tam ma ale na cas to ozaj zmizlo.
Znie to mozno vymyslene ale neni to vymyslene. Ja sa tiez panicky bojim , hlavne na dedine v tom dome. Stale aj ked sa mi sniva ze strasi tak to strasi v tom dome. :(

carmen 28

Ahojte, teraz asi nastvem vsetkych "ducharov", ale skuste sa aspon zamysliet, kym zavrhnete, co tu pisem! Podla toho, co Lorelai pise, ide skor o psychicku poruchu, ako o duchov! Tiez pripustam, ze su "veci medzi nebom a zemou", ale, ak by to aj hned boli duchovia, nie je normalne,ze sa az tak panicky bojis! Na zaklade mojich skusenosti, aj ked cez internet sa diagnostikuje tazko, by som to vydela na uzkostnu poruchu. Ak budu Tvoje pocity pretrvavat, urcite sa obrat na odbornika, kym nie je neskoro...