potrebujem radu teraz dnes!močové cesty lekár...

Príspevok v téme: potrebujem radu teraz dnes!močové cesty lekár...
mocove cesty

ahojte už nemôžem strašne to je keď cikám tak ma to boli teda keď docikam a nie a nie prestať ja nič inšie nepijem len urologické čaje denne 1,5 až 2 litre... k lekárke nemám čas v škole samé dôležité písomky:( a keby som šla tak to obvodnej a to mi predpíše lieky obvodná ?? či ma pošle niekam na gynku či urologovy?? nevyznám sa a čo mi bude robiť ten obvodný či urolog lebo mám menzes tak vôbec netuším prosim odpovecte alebo tak z domaceho prostredia čo je na to dobre?? dakujem moc

43

krv v moci byva vacsinou ked je piesok alebo kamen v ladvinach alebo sa zasekne v ladvinovych cestach.bohužial mam s tym skusenosti .uz mi kamen aj rozbijali laserom.a to by si moja sa plazila po zemi od bolesti,neviem ci by si vydrzala takto dlho bez liekov,to mi ver.ale preto treba ist tomu lekarovi,aby si tomu predisla.ja som bola hlupa,ked som bolaeste na skole,tak som to poprechadzala tokto ako ty a teraz sa mi to vypomstilo.uz mam ten zapal chronicky ako som spominala .ale už si davam pozor ,ako mi vzdy mama radila :-)))

43

prides rano k obvodnej a povieš presne co si povedala nam,ono uz bude vediet o čo ide.to je typicke pre zapal mechura alebo zapal močovych ciest ale tam byvaju aj velke bolesti,nielen pri cikani,takže skor mechur.povies jej hned ze mas aj menzes a ona ti da lieky.vacsinou tobyva sposobene nejakou bakteriou.takže tie ATB su fakt nutne.

n... močovo cesty

no tak dik prehovorili ste ma idem tam... a nemala a ani nemám krv pri moči... nič viac.. dufam že dobre dopadnem dakujme mo c s pozdravom nika idem spať heh ahojte aj mi to vyšlo že stíham na hodiny a tak :) dufam že mi to rýchlo prejde lebo neni to prijemné:)

lena22

To je rozumne rozhodnutie :o). Ty lekarke len popis svoje problemy, neurcuj diagnozu, ona to zvladne, neboj. A mala si tieto problemy aj pred menzesom? Ak ano, nezbadala si krv v moci? Ak ano, tak to lekarke tiez povedz. Drzim palce a aj na pisomkach :o)

n....

ahojte tak diky asi pôjdem .. tam zajtra ráno nejak to stihnem do písomiek.. teda budem musieť no prídem len k obvodnej a poviem jej že asi mám zapal močových ciest,?? alebo len že ma to teda keď docikam tak zaboli .. zapali či ako to .. a že mám menzes tak to bude asi problém.. okik dakujem

lena22

Vyzera to na zapal mocovych ciest, mechura. Velmi ucinne su sulfonamidy napr.Biseptol. Mal by liecbu urcit lekar, v prvom kroku obvodny. Nezahravaj sa, lebo tieto zapaly ak su neliecene mozu mat vazne dosledky, casto sa opakuju ako ti hovori 43.

zuzanka65

Lieky ti môže predpísaťaj obvodná, ale urológ ti môže dať tie ich špeciálne ATB na močové cesty. Zaberú už po jednej- dvoch tabletkách, zbytočne sa trápiš.
Radšej to neodkladaj, viem aké je to peklo, tieto bolesti. Veď hádam nepíšete písomky celý deň. Vyber si taký čas, aby si to stihla, aj písomku aj doktora.
Na prvú pomoc mne vždy zabral nie urologoický čaj, ale repík a obyčajný ibalgin proti bolesti.(Nesmie sa kombinovať s agifenom) Ale k tomu lekárovi určite choď. Nebudú ti nič špeciálne robiť, len treba dať vzoru moču, a keď máš menzes, tak to teda neviem, nemám skúsenosť. Drž sa.

43

ak mas menzes tak si ju ani nemusis brat,to je zbytocne.
a dolu by s atinepozerali ani keby si menzes nemala.to sono mne robili na bruchu.len to cievkovanie sa robi z močovej rury.neboj sa ,nic ti nebudu robit.
ja by som na tvojom mieste isla n apohotovost a basta.mas po problemoch do zajtra.zbytocne sa trapis a 6 dni už!!!teda ozaj pfuuu

43

to všetko ti da obvodna,teraz ked mas menzes tak ti nic ine robit nebudu.mna poslali vzdy na urologiu na sono a na cievkovanie,ale ked som mala menzes tak nie az na kontorle,lebo s ami to opakovalo.