Ovcie kiahne v dospelosti

KlaudiaS

Ahojte mam 20 rokov a dostala som kiahne. O tri mesiace sa vydavam a bojim sa ze mi ostanu jazvy . Puder si nedavam ,lebo mi tvrdili,ze vraj kiahna pod pudrom kysne ale radili mi sa okupat v hypermangane. Mam ich strasne vela a chcem sa opytat ci sa v hypermangane mozem kupat aj ked budem mat menstruaciu, lebo by som ju mala dostat. Budem velmi rada ak my poradite ako na to aby mi nezostali ziadne chrasticky.

gabona1

Ahojte, aj moja kamarátka dostala ovčie kiahne ako 30 ročná, od môjho syna. Bola to hotová katastrofa. Mala vysoké horúčky, strašné svrbenie a výsyp po celom tele, najviac chrbát. Chudera, bolo mi jej strašne ľúto. Ostali jej aj jazvy po nich. Treba sa radšej vyhnúť nakazeným, ak sa dá.

Klaudiadlsn

Mam 18 rokov, mam kiahne piaty deň ... Keby som vedela ze sa sa proti tomu ockovat urcite to urobím . Začalo to ako normálna chrípka , bola som unavená a boleli ma svaly , kosti. Na druhý alebo tretí deň sa mi vyhadzalo pár pupacikov a postupne pribúdali. Jeden sa mi dokonca spravil aj v ústach na podnebí. Teploty mam uz piaty deň, mala som aj 39,2. Hovorí sa ze je dobre byt v teple aby vyšli tie pupaciky na povrch ale to zas na teplotu nie je velmi dobre.. Pupaciky sa jednoznačne odlišujú od normálnych vyrážok- na prvý pohľad vidno ze su naplnené takou čírou tekutinou. Kým som nevedela ze su to ovčie kiahne tak som si ich pár zoskrabala, je naozaj dôležité to nerobiť lebo potom sa ako keby zduria a zapália. Beriem paralen proti teplote, Ibalgin proti bolesti kosti a tekutý puder na pupaciky - vraj by mal vysušiť . Mna osobne pupaciky svrbia úplne minimálne, vďaka bohu.

RNG

Ja som ten virus VZV u mojej zeny (68) potlacil minuly rok masivnymi davkami colostra(2 z 10 gramov
monolaurinu(2 x 5 gramov)
a chaparalu( 2x 1 gram)
Bola vyhadzna na celej tvari a hrudi a za 8 dne som to potlacil, do 12 dni bola uplne a bez stopy vyhojema.

slniecko11

zdravim!! Takze od dnes som na PNke na uvod na 2 tyzdne. Kiahne mam na tvari, vo vlasoch, hrudnik a zopar (asi 5) na stehne. Mam 35 rokov a tiez by som si nemyslela, ze to schytam teraz...ze mozno potom, raz od dietata....no ale prislo to teraz..krasa ....priznaky: posledne 3 dni ma nenormalne bolelo telo, mala som horucky..teraz ma trosku boli hlava, ale inak sa citim celkom ok, az na tie pupaky (strbia zatial celkom znesitelne - uvidime, co este pride)....tvar to teda schytala dobre....dostala som Zinkovu pastu a Novalgin proti bolesti tela a na teplotu. A inak mam cakat, kym to neprejde...tak budem cakat :)

seeny

ahojte,mam 31 rokov,v detstve som neprekonala kiahne,no dcerka ich teraz dostala a mam obavy,ze ich dostanem aj ja.mam docela slabu imunitu :-(,existuje nieco aby som tomu predisla?

guverner365

Ahojte mam 20 rokov a prave som prekonal ovcie kiahne.kupil som si cicabio lotion a naozj mi to dost pomohlo.mal som kutomu aj hypermanganove kupele ktore mi tes dost pomahali.skore uzdravovanie prajem :)

jagr

dobry den prajem moze mi niekto poradit,mam 27 rokov dostal som to od syna pani dok. nam poradila tekuty puder ele synovy to pomohlo ale mne vobec poradte mi co mam pouzit dakujem

lyla

mám 24 rokov a práve zápasím ovčími kiahňami. Teraz som sa dočítala, že na prevenciu existuje očkovanie /poisťovňa neprepláca/, tak vrelo odporúčam

Luivana

Mám 42 a dostala som kiahne od syna, s teplotou v začiatku som nemala až taký problém ako s fyzičkou, ja som nechápala čo sa deje... prečo nevládzem chodiť ležať skrátka vôbec nič. Mala som bolesti svalov. Až kým som neobjavil prvý vredík, to som pochopila že sú to ovčie kiahne. Ten priebeh bol hrozny, prelievala som sa harmančekom. Prespala som tri dni ako medved. Výsev som mala slušný ale dalo sa to vydržať.