hyperprolaktinemia

RNG

Na Parlodel: je to chemikalia Bromocriptin, ktora ma hromadu zlych bocnych ucinkov od vysokeho tlaku, poskodenia pecene, mentalnych nasledkov az po srdcove porazky.
www.drugs.com

Nechcem nikoho odhovarat, ale hormonalne upravy sa daju robit aj prirodzenymi hormonami alebo "polotovarmi" na ne, ako napr mexicky divoky yam,DHEA, progesteronovy krem a podobne.

ula

Mam 23 a vcera mi potvrdili,ze mam hyperprolaktinemiu s galaktoreou. Mam to vlastne uz vyse roka. Dr mi nasadil Parlodel a objednal ma na MR mozgu (hypofyzy). S priatelom som 4 roky a zacinam mat strach, ze by to mohlo mat niekedy vplyv na moje planovane tehotenstvo. Vraj to mala aj moja mama po druhom dietati. Bola sledovana nikolko rokov - az jej sekret napokon ziskal ciernu farbu a mliecne zlazy jej museli operativne odstranit. Je to vec, ktora sa da vyliecit a zbavit sa jej nadobro?

ambrozia

ja mam tiez hyperprolaktiniu a dala mi doktorka parlodel ale je mi z neho dost zle, kruti sa mi hlava a podobne tak som ho prestala uzivat. nechala som to tak kedze cyklus mam len trochu nepravidelnejsie, par dni mi to vzdy meska. inak ziadne velke problemy nemam a dieta zatial nechcem.

mina

Dcera mala tu istu diagnozu,uzivala Mysalfon a kvoli vyvolaniu menzesu uzivala antikoncepciu.Potom si nasla priatela a vysadila vsetko s vedomim,ze aj tak neotehotnie.Asi po roku mi rozradostena zavolala,ze je asi tehotna.Bol vikend,kupila si 3rozne tehotenske testy a vsetky jej vysli pozitivne.Uverila az lekarovi,ktory jej to potvrdil.Dnes mam krasneho 7-mesacneho vnuka.Takze nestracaj nadej...

syma

Hyperprolaktinemia je zvysena hladina testosteronu a moze sposobovat to, ze vajicko nie je pripravene na ovulaciu, odporuca sa liecba pripravkom /napr. parlodel, medocriptine/, ktory v hypofyze znizuje tvorbu prolaktinu, to samo osebe moze byt postacujuce a mozes otehotniet. Ak nie tak by bolo vhodne na 3 mesiace nasadit hormonalnu antikoncepciu, ktora zvykne upravit cyklus tak, ze sa prerusi cyklicka nadprodukcia testosteronu a po vysadeni HAK mozes otehotniet. Takze da sa to liecit, treba mat trosku trpezlivosti a pozitivneho myslenia, toto som o tom zistila drzim paste!!!