Vecerny neklud

Príspevok v téme: Vecerny neklud
Macka

Ahojte mamicky a tatovia.
Z narodenim druheho dietat som si myslela ako skusena mamina ze vsetko poznam vseto viem. Ale ako to uz byva moj druhy syn ma z tohto omylu dos rychlo vyviedol. Od malinkateho malicka mame vecer problem. Je nekludny placlivy nie a nie zaspat. Od 18 bojujeme vydim na nom ze je ospaly ale nieco u brani zaspat. Najprv sme si mysleli ze sa to po prvych troch mesiacoc strati ale nie. Ma kazdy den rovnaky rytmus pri zaspavani. Kupanie jedlo spanok. Neviem kde robime chybu. Poradte prosim.

miňa

Ja som to nedokázala. Pri dcére, ktorá má teraz 13 rokov som bola každý večer pri zaspávaní s ňou do 8 rokov a už sme mali aj druhé dieťa, ktorý mal 1 rok (niekedy som nemusela byť dovtedy, kým zaspala, len aby mala pociť, že som tam). U syna je to to isté, teraz má 6 rokov a chodím s ním, kým zaspí. Netrvá to dlho, zaspí rýchlo. Najprv vždy čítame rozprávku. Vôbec to neľutujem, pretože deti potrebujú mať pri sebe mamu alebo oca. Zaspávajú s pocitom, že ich máme radi. Dobre to pôsobí na ich psychiku. Takisto veľmi pomáha, keď si ho posadím na kolená tvárou ku mne a objímem. U dcéry to prišlo samo, že už nechcela, aby som bola večer pri nej.

manka

Ahojte moj syn ma teraz 10 mes. a donedavna som ho kojila.Zaspavame uz uplne vpoho a dosiahla som to sice drasticky ale ucinne. Jedneho dna som sa predychala malemu povedala ze aj mama je clovek, nakojila dala pusu a sup do postielky. zavrela dvere a pocuvala co sa bude diat. Samozrejme nastal vresk a plac a tak v 10 az 20min intervaloch som ho chodila pohladkat a povedat ze mama je tu. Trvalo to dlho aj som plakala za dverami spolu s malym. az jedneho dna sa spoza dveri neozvalo nic. A odvtedy maly zaspava sam. a ja sa s toho strasne tesim vecere uz niesu nocnou morou.

kat

jatyon prepac ze som na teba tak vybehla mas pravdu problem bude asi niekde inde.dakujem za radu vsetkym.od 13.2.zacinam z jednym experimentom ak sa podari a prestanem koit potom sa ozvem.vdaka este raz

syma

mna tiez moje druhe dieta vyviedlo z omylu, ze plati nejaky rezim kupanie, jedlo a zaspavanie do jeho 18mesiacov som poriadne nespala, skusali sme mozne aj nemozne, zaspaval asi o desiatej vecer, medzitym este kazde 3 hodiny jedol alebo pil caj a rano sa o piatej budil, cez den spal asi tri hodiny ato cele dookola
len som chudla a mala som kruhy pod ocami, nechcela som mu davat sirup na spanie, co nam predpisala doktorka ale upokojoval ho cajik z medovky lekarskej, ktora je vhodna aj pre deticky, skus sa spytat doktorky, mozno ma prehodenu noc s dnom alebo ho bolieva brusko, v kazdom pripade drzim paste

jatyon

to mi je luto, kat.
kojenim sa vytvara najkrajsie puto, ktore ludstvo pozna : medzi dietatom a matkou.
to by nemalo byt na psychiatriu.
asi mas nejaky problem, ktory takto na dialku nevyriesime.
obrat sa na miestnych odbornikov , tam, kde si...

Pišta

Milé dámy.
S kojením osobné skúsenosti nemám, som len obyčajný muž. (:-))
Keď však vyrastali moje dietky, všimol som so toto:
- ak je dieťa hladné, mamička má málo mlieka alebo mlieko je málo sýte a vtedy treba niečo „mocnejšie“ (ale toto asi viete)
- ak je veľa stresov (a to teda máte), rýchlo sa spotrebovávajú vitamíny rady B
- ak si teda dáte B komplex, dieťatku s tým zrejme neuškodíte a vaše psyche sa skoro určite upokojí
- látky z vašej výživy, a teda ja napr. B-čko prejde do mlieka a vaše dieťatko by sa mohlo kus upokojiť tiež
- to sa týka ja ďalších potravín – napr. čaj na dobrý spánok, ovsené vločky, makovník,... toto naozaj funguje

Nuž len toľko.
Inak máte moje veľké sympatie.
Málo mamičiek dnes toľko kojí ako vy.
Myslím, že vašim dieťatkám sa bude zdravotne v živote dobre dariť.

kat

pre jatyon.uz si skusal koit?ja uz z toho saliem!som velmi podrazdena,unavena a mam pocit ze vsetko na mna pada.vraj su to len hormonalne zmeny sposobene kojenim.citim sa zrela na psychiatriu po 19 mes.kojenia.nemozem skoncit!manzel pracuje iba nocne a rodina je od nas 3000 km vzdialena.nikto mi nemoze pomoct.ja naozaj neviem ako dalej!

kat

pre jatyon
uz si skusal koit?ja uz z toho saliem!som velmi podrazdena,unavena a mam pocit ze vsetko na mna pada.vraj su to len hormonalne zmeny sposobene kojenim.citim sa zrela na psychiatriu po 19 mes.kojenia.nemozem skoncit!manzel pracuje iba nocne a rodina je od nas 3000 km vzdialena.nikto mi nemoze pomoct.ja naozaj neviem ako dalej!

Elen

Milá kat,viem ťa pochopiť pretože aj som mala také problémy so svojím synom.Vôbec som sa nevyspala do jeho 2 rokov.Môj syn sa narodil s váhou 4,15kg,v nemocnici ešte pribral na váhu 4,65kg.!!
Bol v kuse hladný ,veľa papal, málo spal.V noci sa budil 7-8 krát.
Nechcel cumlík,len môj prsník,a pri ňom aj zaspával.Keď mal rok,povedala som dosť a prestala som ho kojiť.
Večer ho dal späť manžel,ja som sa na 3 noci odsťahovala zo spalne ,aby syn necítil mlieko.
keď sa v noci budil začali sme mu dávať čaj.Tento čaj pil do 2 rokov.Za jednu noc vypil 1 liter čaj a tiež sa budil 7 krát za noc.Okrem toho že veľa pil aj precikal plienku.
Možno som ťa týmto veľmi nepotešila ale veď že nie si sama,je veľa matiek ktoré sme mali s večerným nekľudom detí pokoj.
Odporúčam ty čakať to sa upravý určite samo.Napiš voľakedy.pa,pa-:)