nadmerná tvorba žlče

NINIKA

MAVAM VELMI CASTO BOLESTI HLAVY NAJMA VTEDY KED MI ZASTAVI VETRY A PRESTANU SA MI AKOBY HYBAT CREVA DOKIAL SA MI VETRY NEUVOLNIA JE TO NA NEVYDRZANIE A MAVAM BOLESTI V CHRBTE V HORNEJ CASTI SPOCITOM AKOBY SA MI TAM NATLACIL CELY OBSAH ROZTRHNUTEHO ZALUDKA PROSIM PORADTE

hypercholia

prosim Vas, ako sa nadmerna tvorba zlce prejavuje? Pri gastroskopii mi v zaludku nasli zlc, ale kyseliny som v nom mala malo. Co vplyva na tu tvorbu zlce? Moze to byt psychika? Vdaka za odpoved :)

mariaj

Este nieco.Asi ti lekar povedal,ze toto ochorenie je zapalove,a nemusi to byt pravda,ze mas moc kyseliny,ak Ta liecil Maloxom a Qamatelom.Mozes to mat z nedostatku kyseliny,ako som to mala ja,a casto o tom pise pan RNG.

mariaj

Mne poradili na tento problem skrabkat jamku/je to miesto pod hrudnou kostou,navrchu zaludka/.V tomto mieste sa tvori vraj najviac kyseliny,a tvori sa tam aj latka ,ktora robi zaludocne stahy.Jamku treba skrabkat 2-3 minuty pocas hlavneho jedla cez odev.Davam si niekedy aj psenicne otruby,ktore viazu zlcove kyseliny/5 lyzic uvarim vo vode,aby nebolo huste a pridam kusok postruhaneho jablka tiez trochu povarim s jablkom/.Uzivam aj psylium.Nepoznam na to nic ine,mne to aspon cosi pomoze,napis ako bude,ak to vyskusas,a napis aj ked nieco zistis.DIK.

RNG

Zlc sa moze vracat do zaludka len ked ju nieco tlaci z criev, ako napr kvasne plyny.
Nedostatok kyselin a enzymov v zaludku poslu nenatravene jedlo do criev, kde sa rozklada a vyvija plyny. Odporucam brat Betain HCl a rozne enzymi, najlepsie kombinaciu, ako MultiEnzyme alebo Super Multienzyme.
Zaroven aj viac vlaknin na podporu pohybu v crevach a probiotika, lebo pri nedostatocnom natraveni v zaludku sa obvykle premnozia rozne skodlive kultury v crevach.