cisarsky rez

Príspevok v téme: cisarsky rez
hlava

ahojte,ja mam taku otazocku som v 28tt a jak som na tehotenskom teste mala dve ciarocky sla som gyn.ten mi potvrdil tehotenstvo a asi na druhej poradni asi v 12tt mi povedal ze mam velmi malu panvu a budem rodit cisarsky.mam 152cm .potom mi vravel ze ma posle do nemocnice neviem kedy na vysetrenia koli tej panve ale ja mam otazocku cize to budem mat asi planovany cisarsky rez?no proste ze aky cas alebo kolko dni je termin pred terminom porodu?myslim ze kedy prv pojdem lezat do porodnice ak uz takto dopredu vie ze pojdem rodit cisarsky.diky moc za odpovede

dagmar12

Dakujem za doporucenia, urcite sa na vsetko este informujem u lekara. Pumpicka znie zaujmavo, este som otom nepocula, ale mohlo by to byt riesenie mojich obav- dufam.

tinka8874

Dieevčatá skúste sa spýtať svojho lekára na pumpičku xantis, zavádza kanylou do rany po operácii látku proti bolesti, takže sa to lepšie hojí, a hlavne nijak neovplyvňuje mliečko ako iné lieky proti bolesti čo idú cez žalúdok do tela :-)

kralovna_12

Tiež by ma to zaujmalo, pravdepodobne tiež pôjdem na cisarsky rez, pretože mám nejaké problémy- no márne som sa chcela vyhnúť tejto operácií :(

dagmar12

Ahojte maminky, chcem sa vas spytat ako rychlo ste sa zotavili po cisare? Mohli ste chodit, starat sa o babatko a tak? alebo ste boli stale prikovane len k posteli? A co bolesti? :( mna caka planovany a bojim sa toho

teta erika

Ahoj.Ja som pri prvom aj pri druhom lezala dva tyzdne pred ale tiez kvoli zdravotnym problemom. Inak chodili na dohodnuty zakrok 2-3 dni pred. Lezala som po cisarskom s prvou 5 dni a s druhym 6 dni. Prajem vela zdravia a trpezlivosti....

selinka_sk

Ahoj, ja som tiež po cisárskom. Plodová voda mi odtiekla ešte v noci (týždeň pred termínom pôrodu) a keďže celý deň bolesti neprišli, večer ma brali na sál. U plánovaných sekcií, pokiaľ budete ty aj babo v poriadku, je obvykle nástup to nemocnice 2 dni pred termínom pôrodu. Trošku si ťa tam posledujú, vyšetria, večer pred zákrokom ti dajú "náladovku" a ráno pôjdeš na sál... Dieťatko bude o cca. 15-20 minút na svete, tak sa nemáš čoho obávať:) Po cisárskom sa však tvorba mater.mliečka trošku oneskorí, treba len vydržať. Tak veľa šťastia a nech ste obaja zdraví.

Adulka

Moja kamarátka, prvorodička, rodila cisárskym, lebo bábätko bolo nejak zle otočené a ležala v nemocnici týždeň predtým...Myslím, že lekár musí vedieť určiť kedy treba byť v nemocnici. Závisí to od zdrav.stavu pacientky.

lienocka

ahoj, ja som lezala pred cisarskym 2 tyzdne v porodnici a to len preto, ze som mala zdravotne problemy. Tehulky,kt. mali planovany cisarsky, tak prisli 2 dni pred zakrokom, aby im stihli urobit vsetky potrebne vysetrenia.

kia32

Tak vieš že ideálny cisársky rez by bol,keby na teba prišli pôrodné bolesti a tak by si šla na sál. Lenže v našich nemocniciach je to tak,že keď bude všetko ok,tak sa dohodnete s doktorom,u ktorého chceš rodiť a on ti to naplánuje ako jemu bude vyhovovať,vieš podľa operačného plánu nemocnice,podľa voľných lôžok a pod. Aj to,ako dlho budeš musieť ležať pred cisárskym,alebo neležať bude závisieť od tvojho zdrav.stavu a dohody s lekárom. Ja mám dvojčatá,doktor mi vravel,že budem musieť ležať pred pôrodom asi týždeň,aby sa to pripravilo a nakoniec mi jedno ráno začala odtekať plodová voda (mesiac pred termínom a v deň,keď som sa mala ísť dohodnúť s doktorom ako bude pôrod),šli sme do nemocnice a za obedom som už išla pod nôž... Takže tak. Nič múdre som ti neporadila,veľmi sa tieto veci okolo tehotenstva a pôrodu nedajú presne plánovať... :) A ešte - ja som si vyberala doktora,ktorý mal povesť dobrého gynekologického chirurga a nie pôrodníka,lebo v podstate cisársky rez je gynekol.operácia a nie pôrod. Tak sa držte a veľa zdravíčka