Dilema o antikoncepcii

Príspevok v téme: Dilema o antikoncepcii
dilema:///

brý deň, ja vôbec netúžim po deťoch a mám syndróm PCO. HAK mi robila strašne zle, asi 4 druhy, a vôbec ju nesmiem brať. Takisto lieky, ktoré menzes len vyvolávajú mi robia zle- lutenyl, provera atd. a tak žiadne nechcem. Najlepšie sa cítim, keď hoci celý rok nemám menzes, hlavné je pre mnňa nebrať tie hormóny. Nastáva problém-môžem ako žena akurát tipovať či náhodou nie som tehotná, alebo je to ten syndróm. Používam kondóm ale je to nepríjemný pocit strachu, že som tehotná, aj keď mám od Dr. potvrdené že nemenštruujem pre ten syndróm. Lenže okrem HAK mi robia zle aj vyvolávacie tbl a tak by som po tých všetkých problémoch s tbl xela byť bez akýchkoľvekl tbl, čiže budem bez menštruácie. Nerodila som takže teliesko nemôžem nať a nuvaring sú len ďalšie hormóny na kt. nereaujem dobre. Ostaáva jedine kondóm/prerušovaná súlož lenže bez akejkoľvej menštruácie mi ostane stále dilema, či náhodou nie som tehotná. Nemenštruujem celý rok ale tbl už žiadne nexem! Ako mám vzniknutú situáciu riešiť- stačí ak si raz cca za 8 týždňov urobíť tehot. test? Istú dobu som tak fungovala-stále kondómy a jak bol rok dlhý žiaden menzes, lenže teraz sa takto fungovať trochu bojím. Alebo mám radšj tak často navštevovať gynekologičku iba kvôli tomu? čo si o tom myslíte vy? Neviem či bude test alebo Dr. presnejší.:( Mam 20rokov tak logicky neprichadza sterilizacia do uvahy, ved o 10rokov to mozem olutovat. Takisto este som nerodila takze medene teliesko mi asi nezavedu. Ak predsa len ano, pocula som o vela zenach ktore otehotneli aj s tym, slo o mimomaternicove tehotenstvo.A, ak nemam cely rok menzes pre PCO aka je pravdepodobbnost ze obcas prebehla ovulacia? Aka by bola pravdepodobnost mimomaternicoveho tehotenstva ak mam PCO cely rok bez menzesu a presvedcila by som Dr. na zavedenie medeneho telieska? Alebo ak mi ho enzavedu, a budem pouzivat kondom, ale nebudem mat menzes tak ako casto si mam pre istotu robit test?Staci raz mesacne? Uvítam každý dobrý nápad premoju neľahkú situáciu. Ďakujem veľmi pekne:)

dilema:///

machulka006: BTW ja som nikdy nezazila orgazmus tak ze by bolo len milovanie,zazila som ho len pri predohre alebo ked sa zapojilo vsetko co sa dalo:P mam smolu. Naten Pharmatex sa stazovali ludia ze nemozu mat potom oralny sex. Ked ani za svet nevyvrcholim len sexom tak asi mi ten oralny treba. Hoci aj to sa mucim naucit:/

machulka006

usiko: to nie je pravda, že nemá ovuláciu...samozrejme, je to jedna z možností, ale ovulácia môže prebehnúť aj bez následnej menštruácie... ak sú problémy so sliznicou... :)
Dilema: ten Pharmatex... globula ak sa rozpustí (do 5 minút od zavedenia), tak nevypadne... :) o to sa neboj... väčšina žien čo viem, používa práve globule, ale ja by som bola aj tak za krém, lebo je účinný hneď od aplikácie, nemusíš čakať tých 5-10 minút... :) je to na tebe, ale každopádne skús... :) za vyskúšanie nedáš nič, držím ti palce...

usiko

dilema, ale ked nekramujes, teda nemas ovulaciu, teda nemozes otehotniet....takto si sa na to nepozerala? Pretoze bez ovulacie nie je dozrete vajicko, teda spermia nema co najst....v skratke, sanca, ze ty otehotnies pri prerusovanej sulozi alebo s kondomom je podla mna nulova.....

dilema:///

A ked kvoli pco vobec nekramujem a nexem to vyvolavat, na mojom mieste by set si robili 1x mesacne test?/navstivili gynekologa? Alebo to staci tak 1x za osem tyzdnov? Ako inac zistim ze ochrana zlyhala:(

dilema:///

machulka006:hej ta globula moze vypadnut...s kremom zas mali skusenosti ze vyteka aj na dalsi den... no zatial kondom rulez:) Gynekologom idu peniaze do vrecka za kazdy recept na HAK. Zvlast ked vedia ze ludom je sex prijemnejsi bez kondomu/pripadne sa boja ze praskne a pod. nie je veda nas nahovorit ze ked vam 3druhy tbl nesadli tak sadnu 4te a ak nie tak 5te a vas organizmus ide do kelu ked vam nesadnu ziadne. Im to nevadi, maju money za recepty preto mozno nespomenu tento typ ochrany:(citim sa oklamana.

RE:liana: diky, ale vdaka PCO neviem nikdy kedy je ovu lebo menzes niekedy nemam cely rok takze Bilingsova metoda nie je mozna atbl len na vyvolavabnie cyklu mi tiez robia zle zeby bola "sranda":P

machulka006

dilema - to je AJ pre kojace mamičky... :) nie len pre ne... je to pre všetky ženy, kt. nemôžu alebo nechcú používať hormonálnu antikoncepciu... ja Pharmatex nepoužívam, takže ti neviem poradiť či krém či globule,ale asi by som zvolila krém... :) ale je to na tebe... ak dodržíš všetky pokyny, kondóm by nemalo byť treba, ale pre väčšiu bezpečnosť sa odporúča... držím ti palce a potom napíš svoje skúsenosti ( btw, nerozumiem prečo ti gynekolog o tejto forme ochrany nepovedal...)

liana

Ja mam tiez problem s antikoncepciou... s manzelom sa riadime podla Billingsovej metody. Naskor som sa s tym nevedela stotoznit, lebo to vyzaduje tyzden bez sexu (pocas plodnych dni), ale teraz je to uplna nadhera, lebo manzel je po tom tyzdni taky nazhaveny... no proste bajecny sex. Odporucam.

dilema:///

RE:neva uz som tak urobila pred tym ako som ju dala sem a on ze ak som uz rodila sterilizacia al teliesko, ak som nerodila neporadil mi:( odbornik:(