Schizofrénia

uprimná

ja mam schizofreniu, ale som az moc uprimná takze ak klame nejaký schizofrenik tak tak ako obycajní iný ludia ktorí schizofreniu nemajú

mongolka

Mam kamaratov, ktori maju schizofreniu. Musim povedat, ze su to uzasni ludia, ktori doplnaju moj zivot o krasne zazitky. Su trosku citlivejsi ako iny, ale v tom sa zhodujeme, lebo aj ja si vela veci beriem k srdcu (aj ked asi nie takym sposobom, ako oni). Zarazila ma Tvoja otazka Angela, lebo schizofrenikov sa podla mna bat vobec nemusis. Oni sa boja nas - my sme ti, ktori im ublizili, nie oni nam. Co sa tyka pravdivosti - moji kamarati mi hovoria pravdu a ja im verim. Bavim sa s nimi uz asi 6 rokov a zatial sa mi nestalo, ze by mi ublizovali klamstvami tak, ako ,,normalni ludia". A ako sa schizofrenia prejavuje? No - to si musis nacitat inde, ja sa v tom nejako neorientujem, len som chcela napisat svoju skusenost s tymito ludmi. Mam ich velmi rada.

syma

moja znama ma tiez schizofreniu, neviem aky stupen 5 rokov sa liecila a v podstate sa lieci stale, ale hlavne je vydata a ma deti, nikdy som nemala odvahu sa jej pytat na jej problemy, hoci je velmi zhovorciva a melie fakt stale, nechcela som ja jej niecim dotknut
ale hlavne je to ze ma rodinu ak ti to aspon trosku pomoze

anonym777

Angela
ja mam shizofreniu,ale si sa nepitala aky druh shizofrenie,lebo je ich viacero.Ja mam paranoidnu shizofreniu a začalo sa to prejavovať tak,že som počula hlasy,začala som sa uzavierať do seba,mala som pocit,žema niekto sleduje,niejaky ludia.Potom mam pocit,že niektori ludia maju telepaticke schopnosti a čitaju moje myšlienky.Mam pocit,že mi čitaju myšlienky ľudia ktorich poznam.V mojej izbe večer mam zatiahnute žaluzie,aby ma nikto nesledoval z bloku oproti.Pod shizofreniu patria aj poruchy vnimania a myslenia.ja som ti popisala svoju.Psychiater by ti to vedel lepšie povedať.
shizofrenia ma 4 druhy:
paranoidna
simplexna
hebefrenna
katatonna
Ja poznam len tu paranoidnu. Všetko mi lekar o nej nepovedal.