vianoce a jedlo

monica gazpio

Ahojte, tak to ja dôverne poznám. Cez Vianoce som pribrala približne 3-4 kg. Vážim asi tak 63 až 64 kg. Ja som si myslela, že som už vyliečená, ale stačí nejaký stres a už opäť myslím na jedlo. Zaručene mi pomáha nemyslieť na jedlo to, že sa venujem tomu, čo ma baví (aj keď len doma), a pomáham mamke aj babke. S tým sladkým je to svätá pravda. Veľakrát som aj podľahla pokušeniu zjesť nalačno sladké a potom si telo pýtalo ešte viac a bludný kruh prejedania bol na svete. Je oveľa lepšie sa normálne najesť ako dlho nejesť a potom zjesť všetky koláče, ktoré vidím. Milá salonka a aaaa skúste si dať niečo varené a keď na varenie nemáte čas, tak sójové pečivo so šunkou, tá perfektne zasýti a k tomu paradajku a papriku, poprípade nejaké ovocie. Skoré uzdravenie.

zuzicka1989

to ja sa hrozne toho bojim,ze zacnem jest a nezastavim sa..a potom budem grcat!!ale to sa neda..ked vidim tolko dobrot..ale zatial som nezjedla ani jednu!!

aaaa

To sa vam povie... rady si aj ja precitam, vzdy si poviem, ze vsetko budem dodrziavat. A potom sa "zobudim" az ked je po vsetkom, ked je chladnicka vybielena a ja plna vycitiek...
Uz je toho na mna strasne vela, zacinam byt apaticka ku vsetkemu a ku kazdemu. strasne to chcem zmenit (uz je to skoro 10 rokov, co sa trapim s bulimiou.) prisla som v poslednej dobe na jednu zlozitu vec. Ked som bola u priatela na par tyzdnov som jedna pekne, nevracala, snazila som sa, ale ked som prisla domov som zistila, ze som pribrala. :( a nie 1kg. Za tie 3tyzdne som pribrala ale 3-4kg. :( Moze to byt z toho, ze uz mam tak znicene travenie, ze uz ani nemozem zit bez vracania? Urobila som si test, ked som doma jedna cokolvek a potom vracala viacmenej som bola stale na tej istej vahe. Kazdy den sa snazim zacat odznova a fungovat normalne, ale nechcem vyzerat ako svina, sak uz teraz som prasa :( Nato, ze mam skoro 10 rokov bulimiu, tak mam dost velku nadvahu (dobrych 20kg) Chcem vsetko zmenit, ale na druhej strane sa vzdy vratim tam, kde som zacala. Uz nevladzem takto zit...

allla

samozrejme som zabudla jajka mas pravdu v tom ze nalacno kolacik nejedz,ked si ho ides dat napriklad rano tak pred tym zjes velku porciu zeleniny aby sa ti hladina cukru v krvi znizila,a tak je mensie riziko z pribratia kolacika,nikdy sladke nejedz na lacno,radsej si pred tym dam vlakninu!a este jedna rada,najlepsie je na ranajky chlebik s maslom sunkou a zeleninou,potom nebudes pocitovat cez den chut na sladke,a ked budes mat az velku chut a bojis sa vicitiek,nastruhaj si jablko ,a natri medom,skus to

jajka001_

cim viac sladkeho zjes tym viac si bude telo pytat. rano sa normalne najedz, vyhybaj sa sladkemu, ak mozes tak nemaj kolaciky na ociach, ak dostanes chut na sladke daj si ovocie. pri vianocnej veceri jedz pomaly aby si citila plny zaludok skor nez budes prejedena.
na lacno nejedz sladke jedlo.

allla

ahoj skusim ti len poradit,to ze mas pred sebou same jedlo,chces ho ochutnat ,nevyhybaj sa mu,kludne ho zjedz len v malom mnozstve,rano je najlepsie sa najest poriadne ,aby sa metabolizmus nastartoval,moze byt aj sladky kolacik...a na desiatu nieco male obed by mal byt pestry a potom opat len po kuskoch daj nieco do ust,ked mas velky hlad skus si dat napr mlieko zasiti ta,a aj pomaha na stolicu aby si sa necitila stale preplnena...len prosim ta nic nevygrcaj ,ak nahodou priberies nebudes jedina,a nemaj ziadne vicitky z jedla ved su SVIATKY kazdy cez nich trosku nahodi ,neboj v jari si to spalis:)