Herpes HSV-2

Príspevok v téme: Herpes HSV-2
biba

Prosim o radu niekoho kto ma skusenosti s herpesom v oblasti genitalii. pocitujem caste palenie a svrbenie (cca dva razy do mesiaca), dokonca az bolesti koze, no pluzgieriky sa objavuju iba sporadicky (zatial iba jeden krat).Vybrala som dve davky herpesinu 200 mg, no hned po dobrati kury sa priznaky vratili......
Prosim, poradte mi. Nemozem s tym ani ist k lekarovi, lebo na kozi mi nic nevidno....
Dakujem.

iba

kedysi existoval liek Morgalin. Po jeho užívaní som mala na 5 rokov pokoj od herpesu a teraz sa objaví už nie tak často (predtým 3mes.vkuse týždeň pauza a zas-koža okolo úst už nebola ani biela ale červená) moja dcéra mava často herpes a herpesin nepomáha. liek namiesto morgalinu neviem vypátrať.

biba

DAkujem za rady. Alti, ano, som vegetarianka.....zatial som 16 rokov ziadne problemy nemala, ale v poslednej dobe sa dost zle (jednostranne)stravujem, takze tym to asi bude....:)

alti

Podla mojej vedomosti lieky s lyzinom su na lekarsky predpis. Ale napr zeleny jacmen a chlorella spyrenoidosa obsahuju vela aminokyselin, aj lyzin. Nie si nahodou vegetarianka? Vegetariani maju casto znizenu hladinu tejto aminokyseliny. Da sa to zistit analyzou, cize navsteva lekara :o). Ale ak Ti na kozi nic nevidno, ako vies, ze je to genitalny herpes? Odporucam konzultovat napr. s gynekologom.

damaxy

osobnú skúsenost nemam ale na pery som vyskúšala prípravok epigen labial a je aj epigen intimo vyhladaj cez google a aspon si prečítaj.Majú to možno aj v lekárnach hned to zabralo na perách v začiatku sú dva druhy epigen labial a epigen intimo tak sa pozri a porozmýšlaj si

biba

Dakujem velmi pekne. Skusim si to kupit v lekarni. Inak, okrem mäsa jem uplne vsetko to, co si vymenoval takmer denne....

Alternativa

Skus zvysit prisun mineralov, vitaminov. Pri herpesoch je vhodne zvysit B komplex a hlavne lyzin. Vyhybat sa treba argininu v akejkolvek forme.
Lyzin : je esencialna /nenahraditelna/ aminokyselina. Prirodne zdroje : ryby, mlieko, limska fazula, maso, syr, drozdie, vajicka, sojove vyrobky, kazde jedlo bohate na bielkoviny. Je aj v tobolkach. Uziva sa medzi jedlom.
Arginin: tiez aminokyselina. Prirodne zdroje : orechy, prazena kukurica, zelatinove dezerty, cokolada, natural ryza, ovsena muka, semena slnecnice, sezamu, hrozienka.