strach.....POMOC......

Príspevok v téme: strach.....POMOC......
suen

ahojte...dnes som mala v skole citat jednu prezentaciu..zacala som citat,prva veta v poriadku,potom sa mi vsak ztiahlo hrdlo,nemohla som hovorit ani poriadne dychat..jednoducho som nevladala dalej citat...som z toho uplne v soku..este nikdy sa mi to nestalo a to som uz na vyske...myslite ze to je socialne fobia?inak som sa musela ospravedlnit pre nevolnost a prezentaciu som neurobila...

suen

tak ja neviem,,nemam nizke sebavedomie...nechvalim sa,ale bola som vo finale miss,takze komlexy nemam...jednoducho to nechapem...co mam teda please robit?

m... 29

viem o com hovoris ... bola som presne na tom istom ... ale mozno psychologicka pomoze ... ja som sa z toho dostala sama

frejd

co s tym robim?dokopy nic...som si zvykol:(som sa snazil,citat aj nejake knihy na posilnenie ega a tak ale nepomaha...docital som sa ale,ze tremu maju vacsinou ludia,ktori maju dokonale crty tvare....hm?pravda?nemusis byt super krasna,len by si nemala mat chybicku krasi.....a cital som este,ze ju maju teda ti dokonaly ktori si myslia,ze sa od nich nieco ocakava,ze to nemozu skazit,a pritom ide o uplnu zanedbatelnu vec...kladu na seba velke naroky a tak...
si ale teraz v takom bode,ktory mozem asi nazvat,ze zlomovy,vies mozno to bolo len raz a posledny krat,alebo sa to potom mozno zacne opakovat a pride to zas a znova a potom uz takmer stale....teraz to nepokaz...

suen

lenze sranda na tom je,ze ucim nemcinu ako bokovku a tam mozem im rozpravat,citat...bez najmensieho zavahania...asi skocim ku psychologicke

m ... 29

ahoj .... mala som podobny problem na vyske ... tiez, ked som mala prezentaciu som koktala, nevedela som poriadne nieco precitat .... no trapas ... myslim, ze je to skor poriadna trema, ci nieco clovek nespacka ... teraz, ked som v praxi a pracujem s ludmi, som sa vela toho naucila a nemam problem komunikovat ... chce to len cvik

dagmar

myslela som si to na zaklade vyrazu "soc.fob." - studenti psychol. na sebe typuju najcastejsie prave tuto diagnozu namiesto "obycajnej" tremy. Frejd ma cistu pravdu - musis si verit a hlavne - nie je dovod teraz podliehat treme, ak si ju pred tym nezvykla mavat.

frejd

to co si tu napisala je cista trema....ze pred tym si je nemala?tak ze by sa ti az zatiahlo hrdlo?nechcem ta strasit ale mne sa tak isto raz zatiahlo a odvtedy to mam stale...uz dobrych par rokov,neznasam sa pre to....takze ci to je sf?ja si nemyslim...