Stipanie, palenie hrdla

Zmrzlina

Prosim poraďte mi strašne ma štipe a páli v krku neviem si rady mám len 14 rokú skúšala sem sa napit čistej a studenej vody pomohlo to na 5 sekund a potom znovu a este víc to pálilo prosim poraďte mi

Vopred Ďakujem

odpovedam

mariat, chod na gastro vysetrenie, to vyzera na reflux a treba to pozriet, to ti naleptava pazerak, moze to byt nebezpecne, ak sa to nebude sledovat

mariat

v noci sa zobudim na palenie v hrdle ako by som tam mala nasipanu papriku potom pride kasel ,hrozny ledva dycham ,vraciam a hrdlo ma tak pali ze sa normalne dusim neviem co to je ale mam to uz treti krat za pol roka .na druhy den mam take stavy ze ledva dycham a boli ma cela branica od zachvatu. poradte mi !!!

au

Mňa tiež štípe a páli v hrdle ale ani spať nemôžem..Mama mi kázala vypláchnuť si to tak že si nalejem teplú (nie vraciu) vodu do hrnčeka (napr.popradská káva) a nasypať doň 1 čajovú lyžičku soli..Najprv mi to pomáhalo ale nejak prestalo..A inak je to hnusné ako voda z mora.. Nemôžem prehĺtavať ani skoro dýchať..POMOC !

marcelka13

Dobry den, ja by som sa chcela spytat, ci ma niekto taky problem ako ja. Hlane rano ale asi 3 mesiace uz i v priebehu dna sa mi v hrdle tvoria "hlieny"ktore su sprisvitne a maju tvar malej gulicky. Rano po prebudeni je toho viac i zltkasty hlien ktory vyplujem ale v priebehu dna si odkaslem z dovodu, ze sa mi vytori taka mala gulicka ktoru vyplujem. Je taka polotvrda...ako zelatina.
Tento problem mam asi rok odkedy som mala zapal krcnych mandli na oboch stranach. nezapacha to. Ma to s tym suvis a da sa to nejak liecit? Dakujem

fernetka

Farmaceutka/ dakujem za odpoved, ale ako som pisala alergologicke testy som mala ok.
skor by som to pripisovala tej"zadnej nadche" ako si mi pisala. Prvy krat o tom pocujem ale povedala by som ze u mna asi ta zadna nadcha je. preotze cez den v pohode ale v noci sa mi dlhodobo zle dycha ako ked ma clovek upchaty nos a nadchu pritom nadcha sa mi spustit nechce.(uz asi 2 roky som nadchu nemala len tento pocit)
inokedy som mavala andchu niekolkokrat rocne.
porad mi teda co na takuto"zadnu nadchu"

farmaceutka

Moze to byt reakcia na inhalacne alergeny, niekedy pritom svrbi aj makke podnebie. Inhalacnych alergenov je cela rada-od pelov (teraz neaktualne) az po roztoce, plesne a pod. Mozes mat aj tzv. syndrom stekania hlienov, t.j. zadnu nadchu, kedy hlieny tvoriace sa v nose nestekaju dopredu do nosovych dierok a von, ale stekaju po zadnej strane hltana a vyvolavaju drazdenie sliznic a prip. kasel.