Blchy

Príspevok v téme: Blchy
ivka123

Prosim o pomoc. Som ucitelka pri romskych ziakoch a chytila som od nich blchu - alebo zrejme aj niekolko... Od zaciatku tohto sk.roku som bola dostipana najmenej 5x :-( Spociatku to bolo s odstupom casu, no teraz sa u mna nejaka hnusoba udomacnila a vobec neviem ako sa jej zbavit... Sprchujem sa, kupem, celu izbu aj zvysok bytu som niekolkokrat vystrekovala Morteinom a Biolitom, a aj tak mam zakazdym nove stipance:-( Som uz uplne zufala... Najhorsie je, ze mi po tych stipancoch, hoci su zahojene, ostavaju na kozi tmave fleky (aj po 3 mesiacoch!) Ak mi nezmiznu do leta, nemozem sa ani ukazat na kupalisku. Mama ani sestra ked boli postipane, take problemy nemali a normalne im to zmizlo, ja mam zrejme nejak citlivejsiu pokozku :-( Prosim vas o pomoc ako sa toho svinstva zbavit - rady, nejaky pripravok a aj nieco na zmiernenie (zmiznutie) tych flekov na kozi. Vopred dakujem. P.S.: Na konci sk.roku davam urcite vypoved!:-(

blcha mrcha

Dobrý deň. Nevie mi niekto povedat ako dlho môžeš. byť v priestore kde sa vykonal postrek na blchy. Dakujem

lenuska33

Moj syn ma rok a raz ho stipla blcha odvtedy mam s tym velke problemy vzdy ked ho ulozim spat vstane so stipancami na tele a vzdy sa mu to vracia je to hrozne vecer sa vobec nevyspi ani on ani ja pretoze hoto neznesitelne svrbi trva to uz dlho skusala som vsetko bola som uz aj k koznemu a nic nepomaha dokonca ani fenistil gel stale ho to neznesitelne svrbi prosim pomozte poradte mi nieco aby ho to tak nesvrbelo napiste mi prosim
na moj email vopred dakujem

666lara

tiez pracujem s romami a mam tie iste skusenosti, pomaha mi difusil a off! a doma som všetko umývala a prala v šampone pre psy, skvrny mi tiez zostali asi styri mesiace a potom sa pomaly zacali stracat...blchy sa zdrziavaju pri teplom telese -radiator, perinac, skrina...vela stastia, dufam, ze ti nieco z toho pomoze

helca64

Este som zabudla co sa tyka tych stipancov,dcere pomohol ditiaden,lieky na alergicke reakcie.Po ich uzivani ju to menej svrbelo,aj fleky sa stratili.Je ale na lekarsky predpis.

helca64

Moja dcera robi postarku a tiez doniesla blchu,kupila som v lekarniDifusilH, je to na vsi aj blchy.Neriadila som sa navodom ale zrobila som to po svojom.V spalni kde som blchu mala som vystriekala skoro cely sprej.Periny,postel,striekala som aj do vzduchu, zatvorila som dvere a 24 hodin som do miestnosti vobec nesla.Potom som riadne vyvetrala, vsetko povysavala a bolo po nej.Ak toto nepomoze treba volat deratizera ale ten je drahy.Dajte vediet ci sa vam to podarilo.Samozrejme ze periny treba vyprat.

lolek

"coze???" A na to si ako prisla,ze blchy na ludi nejdu?By si sa teda divila alo im je na nas dobre.Videla si uz v zivote blchu?Blchy idu vsade tam,kde je krv,aby mali co papat.Mam tiez osobne skusenosti.A vsi radsej nespominajte...

ivka123

Nie, nemyslim vsi, ale jednoznacne blchy!!! Keby ostali spokojne na zvieratach, ako pises, tak nemam ziaden problem a nemusim vas tu otravovat:-) Vsi su pokial viem vo vlasoch - aj tie moji ziacikovia maju, hoci dospelu som zatial nevidela, len vajicka - hnidy. Dakujem za vsetky rady. Este som na nete nasla, ze taka blcha nakladie aj 400-500 vajicok...cool:-( Vraj treba poriadne povysavat, a to by ich mohlo znicit, takze za ten cas co som dnes stravila vysavanim izby by bolo povysavane aj mensie letisko:-) Hadam pomoze... Lebo v noci som sa az normalne bala zaspat, stale som mala pocit, ze ma to postipe niekde na tvari...az okolo piatej som zaspala od unavy... Takze tak, hadam uz bude dobre:-)