ZMETENA

Príspevok v téme: ZMETENA
loluska

NEVIEM CO MAM ROBIT STALE SA CITIM NEJAKA PRAZDNA ANI NIE ZE PRAZDNA ALE MAM ASI DEPKY...ASI PRED TAKYMI 2 ROKMI TATINO VOLAL ZE NASIEL VONKU PSIKA MALE STENIATKO V SNEHU VTEDY BOLA ZIMA NIECO PO VIANOCIACH A PYTAL SA CI HO MOZE DONIEST DOMOV.....MAMONA POVEDALA NO TAK DONES...A ON HO PRINIESOL KED SOM HO PRVYKRART VIDELA BOL MALINKY KRASNUCKY HUNATY PSIK A BOLA MU TAKA ZIMA ZE SA UPLNE STRCIL POD RADIATOR...NO A SAMOZREJME ZE JA SOM SI HO CHCELA NECHAT ALE RODICIA BOLI PROTI ALE NAKONIEC SOM ICH PRESVEDCILA....A BOL U NAS ZILI SME STASTNE ALE ZACAL SKOLSKY ROK RODICIA CHODILI DO ROBOTY JA A SEGRA DO SKOLY A STALO SA NAS MILY HAVULKO ZACAL KUSAT BUNDY BOTY VSETKO,...STACILO KED SME BOLI 5 MINUT PREC A BOLO AJ PO BOTACH....NO ALE SAMOZREJME ZE NAM TO VADILO HLAVNE RODICOM A TAK SOM SA SNAZILA BYT ZO SKOLY CO NAJSKOR DOMA...BOLA SOM STALE SNIM LEN ABY NEBOL SAM JE PRAVDA ZE KED BOL MALY TAK MA KUSOL AJ DO TVARE ALE KED UZ MAL ASPON 5 MESIACOV TK TO NEROBIL PRETOZE ME SA MALI RADI...NO ALE CEZ TO VSETKO SME HO MILOVALI.NO A BLIZILI SA VIANOCE NAS PSIK MOHOL MAT TAK 9 MESIACOV,A JA CELA NATESENA SOM UZ KUPOVALA DARCEKY PRE NEHO NA VIANOCE BOLA SOM VELMI STASTNA PRETOZE SM MALI ZO PSOM PRVYKRAT VIANOCE,A TAK SOM MU KUPILA DARCEK A TESILA SOM SA KEDY UZ BUDU VIANOCE.ALE ASI TRI TYZDNE PRED VIANOCAMI ZACAL MAVAT HNACKY ZVRACAT A VSELICO.VELMI SOM SA BALA ZE BUDE NA VIANOCE CHORY.AVSAK NEBOL STALA SA ESTE OMNOHO OMNOHO HORSIA VEC.NAS PSIK ZOMREL.BOLA SOM NA TOM VELMI ZLE ANI SOM SA SNIM NEMOHLA ROZLUCIT PRETOZE SOM PRISLA ZO SKOLY A BOL U NAS ZVEROLEKAR A POVIDAL ZE HO MUSELI DAT UTRATIT PRETOZE BOL NATOM VELMI ZLE.VTEJ CHVILI SA MI ZRUTIL SVET HROZNE...NO ALE O TAKE 2 ROKY SOM MALA TUZBU MAT ZASE PSA A TAK SOM SI PRIVIEDLA MALINKEHO PSICKA DOMOV BEZ TOHO ZE MI TO DOVOLILI RODICE.....NO ALE JE TO NA DLHO TAKZE IBA POVIEM ZE SOM SI HO MOHLA NECHAT ZE HO MAME V BYTE A ZE JE TO VELIKANSKY NIEKEDY CERTIK-PES...ALE MAME HO TAKTIEZ RADI.AKURAT SA TERAZ BLIZIA VIANOCE A MAM ZASE TAKY POCIT ZE SA NIECO STANE AJ TOMUTO PSOVI...ZE STRATIM MOJEHO NAJLEPSIEHO KAMARATA UZ PO DRUHY KRAT...VELMI SA TOHO BOJIM.ALE NIEKEDY MI JE AJ DOPLACU KED SI SPOMENIEM NA TOHO PRVEHO PSICKA ZE SOM HO STRATILA NAVZDY NEMAM ANI VELA JEHO FOTIEK ALE MAM HO V SRDCI...

damaxy

je pokrízený seter a labradorský retriver,je taky hrdzavo hnedy velky asi ako zlaty retriver a ma telo ako seter také stihle.Ked ma raz stretol jeden párik mlady povedal,to je rasa akú bu som chcel,je pokrízeny ale vyzerá velmi dobre.

loluska

TOTO PRESNE ROBI AJ NAS PSIK TIEZ NAS VZDY VITA AKOBY NAS STO ROKOV NEVIDEL A TIEZ VZDY NAM DONESIE AJ HRACKU ABY SME SA POHRALI A AKA JE RASA TVOJ HAWO?

damaxy

aj my mame psika a vola sa Bady a je tiez zlaty je taky pomiesaný a strasný maznáčik.ked pride niekto domov tak nas víta ako by nas 100 rokov nevidel a kazdeho rovnako a vyznamenanie je ked potom bezi a donesie nam nejaku hracku,aby sme sa pohrali

loluska

tapka,ja ani nevjem ako vychovavam tohoto psicka.on je krizenec mal mamu plemeno-kokospaniel a otec sa nevie ale akoze tento psik ked je sam dom tak nic nerobi akoze ani neplace ani nic nekuse,je celkom v pohode akoze ja ho moc nebijem pretoze sa bojim ze ked viac dostane tak bude robit zle este viacej.takze radsej ponom zakricim.ale betoven je dost tazka povaha pretoze ked ho chitim za srst tak ma zacne kusta alebo vrcat a moja mamina hovori ze to by namna vrcat nemal ze sa musi naucit.ale problem je ze neviem ako ho mam naucit aby pomne nevrcal ked ho chitim za srst napr.ked mi nieco zoberie a ja chcem aby to pustil tak zacne vrcat alebo kusat.ale inak si spolu perfektne vychadzame a druhy problem mam ten ze neviem ako ho mam naucit aby netahal na voditku.pretoze strasne taha ze ho ledva usrzim.proim porad.dakujem

loluska

moj novy psik sa vola betoven ale volam ho bedko a ten prvy sa volal bady no ja som badyho zaockovat dala hned ked sme ho nasli takze vtom by problem nemal byt nevjem co sa mu stalo.on mohol aj vonku nieco ziest a otravit sa lebo poznam kamosku a jej pes sa tak vonku otravil ze nieco zozral.inak dakujem za radu a pochopenie.

tapka

ahooj moja.ja som mala andulky,no a tiez mi tak zrazu zomrela.bolo to hrozne.este som dufala ze prezije lebo som bola u zvelolekara a dal mi take lieky,povedal ze mu praxy mam dat ked prideme na kontrolu.podla mna to bolo nieco na zmiernenie bolezsti,lebo an druhy den zomrela,.nevedela sa ani udrzat na konariku ,spala dolu ,tak som jej tam dla taku latku aby sa jej mekucko spalo.neviem ci to nebola xyba,ci sa preto nezadusila,alebo co.
neboj nic sa mu nestane.len napis viac oko vyxovavas a tak.ja mam tiez psa a mozem ti v niecom poradit,vo vyxove a tak..ak chces napis na hracka525@pobox.sk
to ze si smutna ,ukazuje ze si dobry clovek.nepotlacaj svoju osobnost,vies moj problem je ze nedokazem byt smutna.ak si precitas moje temy tak zistis.vies bola som taka,a chcem to spät.sice smutok ale lasku vies.ja len tak.drz sa

chapavá

viem čo cítiš ked nam zomrel psík(no dostal milosrdnú injekciu,lebo sa veľmi trápil a museli sme ho dat"uspať"
)plakali sme celá rodina. máme ho aj pochovaného v záhrade a často si naň spomíname.mal už 13 rokov,veľmi nám chýba

damaxy

loluska vsetko je v živote možné,ale prečo by sa ti také malo stat.Teraz si už múdrejšia určite vieš o psíkoch viac a ked ho dáš zaockovat a budeš sa onho starat všimneš si zmeny v jeho správaní,ktoré by mohli signalizovat chorobu.A možno mal ten psík aj nejaku vadu a preto ho niekto vyhodil a zomrel potom v dobrých rukách u vas.Bud rada,že aj ked krátko bol u vás mal sa dobre.a ako sa volá tvoj novy psík?