alergia na ovocie a zeleninu

Príspevok v téme: alergia na ovocie a zeleninu
lenka22

ludia ja mam taky problem, uz treti rok som alergicka na niektore druhy ovocia a zeleniny v surovom stave... Chcela by som trosku schudnut, ale neviem ako ked nemozem jest zdrave jedla... Som uz z toho nervozna, lebo kedysi som jedavala napr jablka na tony a teraz nic :((( viete mi dako pomoct??? please

lenka22

no asi pred tyzdnom som zistila ze mozem zjest jeden druh jablk z nasej zahrady, problem je v tom ze ich bolo na mladom a novom stromku len 5-6. Ale napr papriku a paradajku zjem len domacu, nastastie mame zahradu tak sa to dako da prezit... A tazko sa mi to sleduje pretoze prejavy su take, ze sa objimam so zachodovou misou, je to dost neprijemne, tak radsej neriskujem... ale dakujem za povzbudive slova

Alternativa

A mas alergicky prejav aj pri doma vypestovanom ovoci a zelenine? TO mas reakciu na vsetky druhy? Napr. rozne sorty jablk obsahuju rozne mnozstva roznych kyselin, cize alergicky prejav moze byt spojeny s odrodou. Nic lepsie Ti neviem poradit, ako ze si to musis sama odsledovat. Nechce sa mi verit, ze mas alergiu napr. na mrkvu, kalerab, hlavkovy salat,... ale vsetko je mozne, kazdy sme iny. Len skusaj, urcite najdes to Tvoje ovocie a zeleninu.