NASTAVENIE NA ANTIKONCEPCIU-POMOOOOOOOOOOOC

gulka

a co ked beriem HAK -zatial 3 mesiace- a namiesto menstruacie som mala len spinenie,ale fakt slabucke,2-dnove. tyzden pred tym to bolo 4-dnove.Bol to menzes ci nie?

čika

vsetci tu pisete aka je skodliva antikonpcia, ano suhlasim je to dost skodlive, pretoze je to zasah do celeho kologehu tela, ale nie je trochut tazke spoliehat sa na teplotu a vytoky? takto aspon bez problemov viem, ze sa nemusim nicoho bat

lala

Baby, vazne, prestente do seba pchat hormony, len vam to skodi. Ste plodne len par dni do mesiaca, muzi su plodni kazdu minutu a nic si do seba nepchaju. Zacnite sa riadit bazalnou teplotou a sledovanim vytokov a budete sa poznat lepsie. A pocas ovulacie bud abstinujte, alebo pouzite kondom. ALe hormony su svine.

andy

Odporucam PPR = prirodzene planovanie rodicovstva a nepotrebujes do seba pchat tabletky ani sa babrat s gumou, kasli na komerciu - staci ti presny teplomer a sledovanie vlastneho tela.

Vid napr.: www.primar.sk

eliza3

Ahoj Lelinka, ja ked som si dala prvy krat antikoncepciu v 17tich rokoch, tak som kravacala okolo 2tyzdnov.Isla som gynekologovi a on povedal ze to je normaaaalne. takze v pohodicke, len si tvoje telo na to zvyka.,buduci mesiac to uz bude ok, uvidis, len nepanikuj,pa

dagmar

Lelinka, Mata, presne ako pise Caty, organizmus sa musi prisposobit takej zmene, aku prinasa uzivanie HAK. Na kazde dievca/zenu to posobi inak, niektore su absolut. bez problemu a neziaducich priznakov a su aj take, ktorych org. si zvyka dlhsie. To plati nielen o "zmenach nalady, zmenach ochlpenia" atd., ale aj o moznosti menstruovat (v zaciatku uzivania HAK) dlhsie ako ste zvyknute. Samozrejme, ak sa krvacanie nezastavi dlhsiu dobu (tym myslim cca 12 a viac dni), navstivte vasho gynekologa.

mata

ahoj lelinka.aj ja mam rovnaky problem.prave hladam na nete kde sa da ci som jedina.zacala som brat antik.lindynette20 a uz 8 den krvacam, tak dufam ze je to len chvilkove,kym si telo zvykne,aj ked je to neprijemne.

caty

v klude ten mesiac prečkaj, tvoje telo si predsa musí zvyknuť na zmenu... ak by problémy pretrvávali aj nadalej tak chod k lekárke.