Antiepileptika v tehotnosti

Galapagos

Klajk a my to odkiaľ máme vedieť? Nevidíme do tvojej krvi ani na tvoj plod. Však keď chodievam pravidelne ku gyn a robia ti krvné testy tak jedine tvoj gyn ti môže povedať ako si na tom

klajk@

Ahojte. Tiez som tehotna a pocas prvych tyzdnov ked som nevedela ze som v tom som uzivala lamotrigin actavis 100 bez kyseliny listovej. Teraz uzivam aj kyselinu listovu s lamotriginom. Mohlo to poskodit plod? Dakujem za vase nazory

marle

som tiez tehotna a beriem lamictal aj depakine, lekarka mi k tomu dala aj vitaminy. Bude to moje 2 dieta pri tych istych liekoch, verim, ze vsetko bude ok, prve je uplne zdrave a bude mat 3 roky

jančura

som epileptička.Momentálne druhé tehotenstvo,beriem liečbu Lamictal,ktorá patrí do tej že vraj šetrnejšej liečby.

evik

na trhu je dnes uz pomerne vela druhov antiepileptik, tie starsie typy sa v tehotenstve neodporucali, ale pre niektore nove, modernejsie uz nie je tehotnost kontraindikaciou. takze zalezi od druhu a hlavne sa treba poradit s lekarom! v ziadnom pripade sa ale liek nesmie vysadit svojvolne! prajem vam krasne a zdrave vnucatko :)