Čierne bodky na nose

eminnnka

no aj ja som používala presne túto kombináciu, ktorú popisuješ a takisto som sa ich nemohla zbaviť...mega ma to s*alo, ale teraz som sa preorientovala na ryor kozmetiku od notino.sk a pomaly mi miznú..používam čistiaci gél a masku ale ide to

Nephilim

čierne bodky sú vlastne zoxidovaný kožný maz, ak sa nemýlim. Sú geneticky dané. Ale dajú sa našťastie regulovať. Hlavne ich netlačiť mechanicky, ked už tak to radšej nechaj na kozmetičku. Ide o to, že by si mohol/mohla zaniesť infekciu a zápal s vyrážkou je na svete. Po dalšie, mechanickým vytláčaním strácajú pory svoju pružnosť a zostávajú otvorené, a potom je to už komplikovanejšie udržiavať ich v optimálnej forme:-)
Co sa s tým dá robiť?
Cez kožné pory naše telo vylučuje látky, ktorých sa chce zbaviť, skús upraviť stravovacie návyky, dodržuj pitný režim, obmedz mastné, tučné, sladké, vyprážané apod. Pretože to čo konzumujeme sa odráža aj na stave našej pleti.

Dalej, kúp si alebo si doma vyrob tie pásiky na čierne bodky.
Dajú sa vyrobiť z práškovej čírej želatíny a mlieka. Stačí tak za 1 lyžičku a trošku mlieka, a na pár sekúnd to dať do mikrovlnky zohriať. Naniesť na pleť a nechať 10 -15 minút a potom pomaly odlepiť.

Nepoužívaj kozmetiku s veľkým množstvom alkoholu. Ono sa ti môže zdať, že s počiatku to bude pôsobiť, ale časom, sa pleť bude mastiť ešte viac, pretože alkohol vysušuje.

A samozrejme čistiť, čistiť, čistiť:-)

Adstringentné pleťové vody, ílové pleťové masky apod.

Veľa šťastia:-)

MartinKlaus

Toto by aj mna zaujimalo, pred 2 tyzdnami som si ich vsetky z nosa vytlacil! a bolo ich tam fakt vela.. bolelo ma to este cely dalsi den potom.. a zas ich mam plny nos :(

fu

alebo nejaký prípravok čo to vysušuje?
používať tam obyčajné mydlá nie sprchové gély?
z toho obyč. mydla mám stále vysušenú pleť..pomohlo by to?

delphia

ide o upchate vyvody mazovych vackov. budes ich mat pokial sa ti bude tvorit maz. ak mas mastnu plet, alebo mastiacu sa prave v T zone, nic ine ti neostava, len si ich mechanicky cistit, pripadne pouzivat pripravky ktore reguluju tvorbu mazu